П. Буагільбер зазначав, що найважливішою умовою економічної рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні ціни


Історія економічних вчень

КЛАСИЧНА ШКОЛА ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

П. Буагільбер зазначав, що найважливішою умовою економічної рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні ціни. Розкрийте зміст цього вислову.

Прагнення сформулювати закон утворення і зміни цін проходить через усю економічну теорію, починаючи з Аристотеля. Буагільбер зробив у цей багатовіковий пошук своєрідний внесок. Він підійшов до цього питання з позицій, за словами сучасників, “оптимального ціноутворення”. Буагільбер писав, що найважливішою умовою економічної

рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні, ціни.

Передусім – це ціни, що забезпечують у середньому в кожній галузі покриття витрат виробництва і певний прибуток, чистий дохід. Також, це ціни, за яких буде підтримуватися стійкий споживчий попит. Нарешті, це ціни, за яких гроші “знають своє місце”, обслуговують платіжний обіг і не набувають тиранічної влади над людьми.

Розуміння закону цін, тобто, по суті, закону вартості як виразу пропорційності народного господарства, було цілком новою і сміливою думкою. З цим пов’язані інші основні теоретичні ідеї Буагільбера.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Рівняння стану ідеального газу.
Ви зараз читаєте: П. Буагільбер зазначав, що найважливішою умовою економічної рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні ціни