Палітра почуттів

Урок 10.
Палітра почуттів

Мета уроку: поглибити розуміння учнями виражальності в музиці. Учити їх відчувати різні настрої музики і передавати їх у виконанні і пластичних рухах. Розширювати уявлення про палітру почуттів, виражених в музиці. Розвивати музичний слух, творчі здібності. Засобами музики формувати чуйну особистість, здатну відчувати і співпереживати емоції, виражені в музиці. Виховувати любов до природи і всього життя.

Очікувані результати: учні розуміють поняття “виражальність в музиці”, наводять приклади музичних

творів, у яких виражені різні настрої, висловлюють свої думки про музику, виражають своє відчуття музики у виконанні, рухах, інсценізаціях, музикуванні; виразно співають.

Обладнання: _________________________________________

Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.

Домінанти уроку:

– виражальність в музиці;

– палітра почуттів.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком ___,

Кількість присутніх на уроці ___,

Відсутніх ___.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2.

Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під музику “Веселої” з п’єси Л. Бетховена “Весела. Сумна”.

2.2. Бесіда за темою уроку.

2.3. Розспівування. Поспівки “Дзвінкий дзвінок”, “Знову дзвінок”, “Бім-бом”.

2.4. Продовження роботи над піснею А. Мігай “Колискова”.

2.5. Розучування білоруської народної пісні “Перепілонька”.

2.6. Слухання п’єси М. Лисенка “Враження від радісного дня”.

2.7. Виконання вивчених пісень, в яких виражені різні настрої (на вибір учителя та за бажанням учнів).

2.8. Ознайомлення з російською народною піснею “Как у наших у ворот”. Музикування. Інсценізація.

2.9. Узагальнення матеріалу.

2.10. Вихід із класу під мелодію росвйської народної пісні “Как у наших у ворот” (або за вибором учителя).

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Бесіда з учнями за темою попереднього уроку.

3.2. Розспівування. Поспівки “Дзвінкий дзвінок”, “Знову дзвінок”, “Бім-бом”.

3.3. Продовження роботи над піснею А. Мігай “Колискова”.

3.4. Виконання вивчених пісень різного настрою.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.

Музика за своєю природою – мистецтво виражальне. Уміння відчувати і співпереживати емоції, виражені в музиці, розвиває тонкощі почуттів, робить людину добрішою і чуйнішою.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.

5.2. Розучування білоруської народної пісні “Перепілонька”.

5.3. Слухання п’єси М. Лисенка “Враження від радісного дня”.

5.4. Ознайомлення з російською народною піснею “Как у наших у ворот”. Виконання в русі. Інсценізація. Музикування.

6. Узагальнення та закріплення знань

6.1. Чим сподобалася і запам’яталася учням музика, що звучала на уроці?

6.2. Що таке “палітра почуттів”? Які почуття і настрої виражені в музиці, що прозвучала?

6.3. У яких кольорах їх можна передати?

На уроці прозвучав різноманітний музичний матеріал, а учні відчули різні почуття і настрої, виражені в музиці: тривожність “Бім-бом”, сум “Перепілоньки”, світлу радість “Вражень від радісного дня”, жвавість і завзятість російської танцювальної пісні.

6.4. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Музика збагачує нас емоційно, духовно, вчить тонкощів почуттів. Різноманітні почуття і настрої, виражені в ній, передають багатий внутрішній світ людини.

8. Вихід із класу

Під мелодію російської народної пісні “Как у наших у ворот” (або за вибором учителя).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Палітра почуттів