Парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва

Парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва – найвизначніші та цінні зразки паркового будівництва, які охороняються у правовому порядку з метою збереження їх та використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних і оздоровчих цілях. Парки, що належать до загальнодержавних, є природоохоронними рекреаційними установами. Рішення про оголошення відповідних об’єктів П.-п. загальнодержавного значення приймає Президент України, а місцевого значення – обласні, Київська і Севастопольська міські Ради народних депутатів.

Оголошення цих парків П.-п. здійснюється з вилученням або без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їхніх власників або користувачів. В окремих випадках навколо парків встановлюються охоронні зони. Правовий режим П.-п. визначається Законом України “Про природно-заповідний фонд України”, положенням про відповідний парк, іншими актами законодавства України. У нормативному порядку на території П.-п. забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань або загрожує їх збереженню. Водночас на цій території дозволяється проведення екскурсій
та масовий відпочинок населення, провадиться догляд за насадженнями тощо. Утримання та реконструкція П.-п. здійснюється за проектами, затвердженими органами, яким підпорядковані Ц. – п. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених П.-п., зобов’язані забезпечити режим охорони та збереження їх. Див. також Природно-заповідний фонд України, Охоронні зони територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Камерно вокальна музика.
Ви зараз читаєте: Парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва