ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ БДЖІЛ З ОДНИХ РОСЛИН НА ІНШІ


ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ БДЖІЛ З ОДНИХ РОСЛИН НА ІНШІ – відбувається у зв’язку з тим, що рослини цвітуть у різний час і з неоднаковою інтенсивністю виділяють нектар. Особливо неохоче бджоли переключаються на квітки рослин, які погано виділяють нектар або є важкодоступними. Застосування дресирування бджіл, як правило, не приносить позитивних результатів.

Процес переключення бджіл на іншу культуру можна прискорити, якщо обробити відвідувані квітки розчинами, до яких бджоли ставляться негативно – 8% – вий розчин лимонної кислоти або 50% –

вий розчин хлористого кальцію. Цими розчинами обприскують медоносні культури. З вечора в гнізда бджіл ставлять годівниці з такими ж розчинами.

Одночасно у бджіл виробляють умовний рефлекс на запах нової рослини. Для цього готують 50%-вий розчин цукрового сиропу, ароматизованого квітками рослин, на які необхідно переключити бджіл. Отриманий ароматизований сироп дають сім’ям уранці, до літання бджіл. Такий комплекс віднадження й привчання до медоносів проводять протягом 2-3 днів, поки більша частина бджіл не переключиться на медозбір із необхідної культури.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Уподібнення приголосних.
Ви зараз читаєте: ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ БДЖІЛ З ОДНИХ РОСЛИН НА ІНШІ