ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?

Зустріч 18. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?

Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 61)

2. Робота за підручником (с. 62-63)

Учні працюють за завданнями підручника.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви перевірите свої знання за

розділом “План і карта”.

IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА

1 варіант

I рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Щоб накреслити план великих предметів, використовують;

А) компас;

Б) масштаб;

В) малюнок.

2. Чим позначаються на карті гори, рівнини, ріки, озера, моря?

А) Кольорами;

Б) умовними знаками;

В) малюнками.

3. На планах масштаб завжди однаковий.

А) Так;

Б) ні.

II рівень

Допишіть речення.

4. На ______ позначають ______.

(різними кольорами сушу, гори, водойми, фізичній карті)

5. Географічна карта – це ______ у багато разів зображення на площині земної поверхні за допомогою ______.

(зменшене,

збільшене, умовних знаків, малюнків, схем)

6. Підпишіть умовні знаки плану місцевості.

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?

III рівень

7. На плані ділянка має такі розміри: довжина 6 см, ширина – 4 см. Масштаб плану: 1 см – 15 м. Обчисліть справжні розміри цієї ділянки.

Довжина: ______

Ширина: ______

8. Поміркуйте. Запишіть своє міркування.

На екскурсію до парку учні йшли спочатку на північ, потім – на схід, далі – на південний схід. У яких напрямках вони повертатимуться?

2 варіант

I рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Масштаб використовують, якщо потрібно:

А) накреслити план місцевості;

Б) намалювати місцевість;

В) визначити сторони горизонту.

2. Чим позначають на карті міста, корисні копалини?

А) Кольорами;

Б) умовними знаками;

В) малюнками.

3. Географічна карта – це:

А) план місцевості;

Б) зменшене у багато разів зображення всієї земної кулі чи її частини;

В) вид згори ділянки земної поверхні.

II рівень

Допишіть речення.

4. Умовними знаками на ______ позначають ______.

(поля, дороги, будівлі, ліси, моря, країни, на плані)

5. На аркуші північ позначають ______, південь – ______, захід – ______, схід – ______.

(праворуч, унизу, ліворуч, угорі)

6. Підпишіть умовні знаки плану місцевості.

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?

III рівень

7. На плані ділянка має такі розміри: довжина 4 см, ширина – 3 см. Масштаб плану: 1 см – 20 м. Обчисліть справжні розміри цієї ділянки.

Довжина: ______

Ширина: ______

8. Поміркуйте. Запишіть своє міркування.

На екскурсію до парку учні йшли спочатку на південь, потім – на захід, далі – на південний захід. У яких напрямках вони повертатимуться?

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чи вдалося успішно виконати всі текстові завдання?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 62-63.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?