ПеріодСТИЛІСТИКА СИНТАКСИСУ

§ 36. Період

Період – це складне речення ускладненої будови: перша частина – кілька однотипних речень (члени періоду), друга – головна щодо першої ускладненої частини.

423. Азовськеє море і Чорнеє море, зелені Діброви і Спів солов’я, високі Карпати, донецькі простори – це Ти, Україно моя!

Період

Повитягались гострі Шпилі, Одділились окремі Каміння, Перетворились у білий мармур, Одяглися в різьбу, – Став перед нами острів з моря

– весь як Міланський собор.

Період

Крізь весняні Шуми рік і Лісів, крізь Гамір торговиці світової, крізь невгаваючий Рев ненажерливості людської і Злоби Чую тебе, свята, велика молитво безталанного нашого народу.

Період

Я Не беру життя байдуже. ПеріодВисоких дум святі СкрижалІ, всі наші Радості і Жалі, всі ті Боління і Надії, і чарівливі гарні МріїВсе, що від тебе в серце Впало, не загубилось, не тюпало.

Період

424. 1)На кожному місці, кожної миті, години, дня, серед

най бурхливішої радості і серед гнітючості, тоскної туги, втоми, хворобливого роздратування, ніколи й ніде не забувай згадувати, 2) що ти живеш, 3)і що ця радість, і ця туга, і роздратування, і успіх, і невдача є елементи життя, 4)що велика радість є навіть у тузі й біді;5)коли про це не згадаєш і подумаєш, 6)то радість твоя збільшиться, поглибиться, стане повнішою, 7),а страждання зменшиться, втратить гостроту. 8)зникне елемент нестерпності, 8)і виникне свідомість і розуміння того, 9)що все минає, а 10)так само і найбільше страждання, і,11)що немає ніякої рації збільшувати його відчаєм та безнадійністю.

425. 1)Безслідно Розпливаються Достатки – 2)кожне Покоління Заробляє само на себе; 3)але часом через тисячі літ Виринають духовні Надбання старих цивілізацій, 4)що загинули в добу занепаду Духу, через перервність духу в якихось поколіннях, на якійсь ланці, 5)що Опустилася нижче історичного покликання.

Період

(реч,, період, розпов., нескл., складне, спол. і безпол., 1 + 3 – сурядн. спол. зв., З + 4 – сполучи., підр. яв., 3 + 5 – сполучн., підр. зв. підр. означальні)

1,2, 3 – просте, пошир., повне, двоскл., неускл. 4, 5 – просте, пошир., повне, односкл., неозн.-особ., 4 – ускл., 5 – неускл.

Назустріч тестуванню

1)б; 2) в; 3) б; 4) а, г; 5) б; 6) б; 7) а; 8) б.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Типи запліднення у тварин.
Ви зараз читаєте: Період