ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ

Розділ ІІ Механічний рух

ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ

– Механічним рухом називають зміну положення тіла відносно інших тіл з часом.

– Швидкість руху, шлях або час можна обчислити, користуючись формулою v = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ.

– Переміщення, швидкість і траєкторія тіла залежать від того, відносно яких тіл відліку визначається рух.

– Швидкість тіла відносно нерухомої системи відліку дорівнює сумі відносної і переносної швидкостей тіла:

ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ

– Шлях чисельно дорівнює площі під графіком

швидкості v(t).

– Чим крутіший графік s(t), тим більша швидкість.

– Середньою швидкістю v за деякий час t називають відношення усього пройденого шляху до усього затраченого часу t (включно з зупинками)vcp= ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ.

– Час, за який тіло або точка здійснюють один оберт, називають періодом обертання: Т = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ. Кількість обертів за одиницю часу називають частотою обертання: n = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ. Частота й період – взаємно обернені величини: Т = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ, n = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ. Швидкість матеріальної точки при рівномірному русі по колу обчислюється

за формулою: v = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ.

– Вісім планет Сонячної системи рухаються по еліпсах, які мало відрізняються від кіл. Усі планети рухаються майже в одній площині (площині екліптики). Сонячні і місячні затемнення відбуваються, коли Сонце, Місяць і Земля знаходяться на одній прямій і в одній площині.

– Час, упродовж якого здійснюється одне повне коливання, називають періодом коливань. Найбільше відхилення від положення рівноваги називають амплітудою коливань. Кількість повних коливань за одиницю часу називають частотою v = ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ. Період (і частота) коливань маятника на нитці не залежить ні від амплітуди малих коливань, ані від маси кульки.

– Зі збільшенням довжини нитяного маятника період його коливань збільшується. Наприклад, при збільшенні довжини у 4 рази, період збільшується у 2 рази, у повній відповідності з формулою Гюйгенса: T=2nПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ(l/g), де g = 9,8 м/с2- прискорення вільного падіння.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПІДСУМКИ РОЗДІЛУ ІІ