Підсумкове повторення за курс 7 класу

Урок № 53

Тема. Підсумкове повторення за курс 7 класу

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про найголовніші теоретичні відомості курсу геометрії 7 класу; повторити та узагальнити вміння використовувати основні прийоми розв’язання задач.

Тип уроку: повторення та систематизація знань та вмінь.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Оскільки домашнім завданням був аналіз контрольної роботи за готовими правильними розв’язаннями, то цей етап уроку проводиться у формі бесіди,

де учні ставлять запитання, що стосуються утруднення, які виникли в них під час виконання домашнього завдання. Вчитель та ті учні, які виконали контрольну роботу на високому рівні, відповідають на запитання.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети й завдання уроку

Цей етап тісно пов’язаний з місцем уроку в темі. Оскільки наступний урок – підсумкова робота за курс 7 класу, то ставимо за мету підготовку учнів до цієї роботи, а завдання полягають у виділенні найголовніших питань та повторенні знань і вмінь учнів з цих питань.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

На цьому етапі учні

з допомогою вчителя, звернувшись до підсумкових оглядів, виділяють основні тематичні блоки та, використовуючи довідковий матеріал (підручник, таблиці, конспекти тощо), повторюють теоретичні відомості з вивчених тем. Етап актуалізації можна також провести таким чином: об’єднуємо учнів у чотири групи (за кількістю тем) і пропонуємо кожній групі провести презентацію однієї з вивчених тем за планом:

– основні поняття теми;

– властивості, ознаки, що характеризують поняття теми;

– задачі, що розв’язуються в означеній темі.

Актуалізацію вмінь проведемо під час виконання усних вправ.

Виконання усних вправ

1. На рисунку 1 знайдіть кут x.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

2. На рисунку 2 знайдіть кут x.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

3. За рисунком 3 доведіть рівність трикутників AOC і BOD.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

V. Оперування знаннями та вміннями в нестандартній ситуації

Під нестандартними ситуаціями маються на увазі задачі достатнього і високого рівнів, розв’язування яких потребує застосування учнями теоретичних фактів з різних тем або застосування нестандартних прийомів розв’язання (метод подвоєння медіани, метод допоміжного трикутника тощо). Такі задачі вчитель може взяти з підручника або з додаткових матеріалів.

Виконання письмових вправ

1. У рівнобедреному трикутнику ABC (AB = BC) бісектриса кута A перетинає сторону BC у точці M. Знайдіть кути трикутника ABC, якщо Підсумкове повторення за курс 7 класу

2. Периметр трикутника ABC, описаного навколо кола, дорівнює 36 см. Точка дотику кола зі стороною BC ділить її у відношенні 2 : 5, рахуючи від точки B, а точка дотику зі стороною AC віддалена від точки A на 4 см. Знайдіть сторони трикутника.

3. На рисунку 4 MP = PE, MF = FE. Доведіть, що MK = KE.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

4. На рисунку 5 Підсумкове повторення за курс 7 класу Знайдіть градусну міру кута BCD.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

VI. Підсумки уроку

VII. Домашнє завдання

1. У рівнобедреному трикутнику MKE (MK = KE) бісектриса кута E перетинає сторону MK у точці C. Знайдіть кути трикутника MKE, якщо Підсумкове повторення за курс 7 класу

2. Периметр трикутника ABC, описаного навколо кола, дорівнює 30 см. Точка дотику кола зі стороною AB ділить її у відношенні 3 : 2, рахуючи від точки A, а точка дотику зі стороною BC віддалена від точки C на 5 см. Знайдіть сторони трикутника.

3. На рис. 3 Підсумкове повторення за курс 7 класу Знайдіть градусну міру кута AOC.

Підсумкове повторення за курс 7 класу

Джерела:

1. Уроки геометрії. 7 клас./ С. П. Бабенко – Х.: Вид. група “Основа”, 2007.- 208 с.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Підсумкове повторення за курс 7 класу