Піраміда фінансова

Піраміда фінансова – 1) розподіл активів акціонерної компанії за рівнем ризику, за якого обсяг капіталовкладень обернено пропорційний ризику; 2) придбання різноманітних активів, передусім фінансових ресурсів, за залучені кошти; 3) спосіб швидкої наживи, який використовують фінансові компанії. Полягає в тому, що грошові кошти від продажу компанією цінних паперів особам, які “втягуються” в аферу й утворюють нижні шари П., частково виплачуються у формі дивідендів особам, які раніше придбали цінні папери й утворюють верхні шари П., а частково

спрямовуються на гіпертрофовану рекламу і на дохід фінансової компанії. У разі краху таких П. учасники нижніх шарів втрачають свої вклади, а компанія створює нову П. або притягується до відповідальності за фінансові махінації. Перші такі структури виникли ще в Стародавньому Єгипті, для фінансування дефіциту бюджету фараони використовували кошти з казни жреців, вирішували боргові проблеми за рахунок пожертв багатих людей та ін. У XVIII ст. П. ф. “будувалися” на основі майбутніх доходів, отриманих від освоєння нових територій (так, зокрема, була профінансована експедиція Христофора Колумба іспанським королем).
Найбільшого поширення П. ф. набули в окремих постсоціалістичних країнах. Найвідомішою з них було акціонерне товариство “МММ”, засноване С. Мавроді, яке продавало власні акції, потім викуповувало їх, таким чином штучно підвищуючи ціни на них і стимулюючи нові вкладення, внаслідок чого був сформований власний ринок акцій. Своєрідною П. ф. є державний борг, що грунтується на зобов’язаннях держави на тривалому проміжку часу (див. Борг державний внутрішній). Внаслідок створення таких П. ф. в Україні 1993-1996 пограбовано понад 4 млн громадян.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Піраміда фінансова