Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000



Розділ 3. Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

410.

460 – 240 = 220

270 – (50 + 70) = 270 – 120 = 150

340 + 24 = 364

81 : 9 + 340 = 9 + 340 = 349

830 + 100 = 930

270 + 40 = 310

412.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

413. Було – ?

Взяли – 420 кг

Залишилось – 238 кг

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – борошна було.

Відповідь: 658 кг борошна було.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 399 паляниць і батонів.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 249 батонів продали.

414.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

src="/images/image100_14.jpg" class=""/> – висота під водою;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – загальна висота.

Відповідь: 768 м загальна висота айсберга.

416.

Х – 245 = 322

X = 322 + 245

Х = 567

567 – 245 = 322

322 = 322

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Щоб знайти зменшуване, треба до різниці додати від’ємник.

У – 734 = 162

У = 162 + 734

У = 896

896 – 734 = 162

162 = 162

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х – 376 = 323

Х = 323 + 376

Х = 699

699 – 376 = 323

323 = 323

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

O Радіус – це відрізок, що з’єднує центр кола з довільною точкою цього кола.

417. Зайвий овал – фігура 3. Найбільший

радіус у фігури 5.

418.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

419. Було – ?

Вичавили (взяли) – 540 кг

Залишилось – 355 кг

Розв’язання.

Х – 540 = 355

Х = 355 + 540

Х = 895

895 – 540 = 355

355 = 355

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 895 кг винограду було на заводі спочатку.

420. 304; 86; 900; 790

382 > 3 сот.

875 > 87 дес.

71 > 71 одиниць

804 > 8 сот.

207 > 20 дес.

195 > 195 одиниць

180 > 1 сот.

999 > 99 дес.

806 > 806 одиниць

1000 > 10 сот.

640 > 64 дес.

330 > 330 одиниць

Сума

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

422.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

424. І. Було – 985 л

Використали – 754 л

Залишилось – ?

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 231 л молока пастеризували.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: на 321 пару жіночого взуття більше, ніж чоловічого.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 252 деталі виготовив за зміну учень.

425.

Продуктивність праці (за 1 годину)

Час роботи

Загальний виробіток

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

5 год

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

3 год

Розв’язання.

1) Скільки холодильників за 1 годину виготовляли спочатку?

35 : 5 = 7 (хол.)

2) Скільки холодильників будуть виготовляти?

7 + 1 = 8 (хол.)

3) Скільки холодильників зроблять за 3 години?

8 • 3 = 24 (хол.)

4) Скільки холодильників зробили за весь робочий день (8 годин)?

35 + 24 = 59 (хол.)

Відповідь: 59 холодильників зробили за весь робочий день (8 годин).

426.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Р (периметр) = ?, Р = (а + b) • 2

1) Яка довжина?

4 + 3 = 7 (см)

2) Який периметр?

(7 + 4) • 2 = 11 • 2 = 11 + 11 = 22 (см)

Відповідь: 22 см периметр прямокутника.

428.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

429. За 4 години виткали 32 м тканини, а в наступні 6 годин ткали на 2 м більше щогодини. Скільки тканини виткали за 6 годин?

Продуктивність праці (за 1 годину)

Час роботи

Загальний виробіток

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

4 год

32 м

6 год

?

Розв’язання.

1) 32 : 4 – 8 (м) – ткали за годину спочатку;

2) 8 + 2 = 10 (м) – будуть ткати наступні 6 годин;

3) 10 • 6 = 60 (м) – зроблять за 6 годин.

Вираз: (32 : 4 + 2) • 6 = (8 + 2) • 6 = 10 • 6 = 60 (м).

Відповідь: 60 м тканини витчуть за 6 годин.

430. 1) Не всі зображені казкові герої з казки “Козеня, що вміло лічити до 10” – істинне.

2) Усі бички на малюнку солом’яні – хибне.

3) Тільки 1 бичок із зображених солом’яний – істинне.

4) Усі тварини на малюнку мають роги – хибне.

5) Деякі тварини на малюнку мають роги – істинне.

6) Коза-Дереза має найдовші роги – істинне.

432.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

433.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 190 камінчиків усього.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 200 мушель у колекції Софійки.

434. І. Спекли 218 пиріжків з яблуками, а з сиром на 52 пиріжки більше. Скільки було пиріжків із сиром?

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 270 пиріжків із сиром.

II. Спекли 218 пиріжків з яблуками, а з сиром на 52 пиріжки більше. Скільки всього пиріжків спекли?

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – із сиром;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – усього.

Вираз: (218 + 52) + 218 = 270 + 218 = 488 (пир.).

Відповідь: 488 пиріжків усього.

435. Один майстер за 5 хвилин виготовляє 35 деталей, другий виготовляє на 2 деталі за хвилину більше. За який час другий майстер виточив 45 деталей?

Продуктивність праці (за 1 хв)

Час роботи

Загальний виробіток

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

5 хв

35 дет.

?

45 дет.

1) Скільки деталей за 1 хвилину виготовляє перший майстер?

35 : 5 = 7 (дет.)

2) Скільки деталей за 1 хвилину виготовляє другий майстер?

7 + 2 = 9 (дет.)

3) За який час другий майстер виготовить 45 деталей?

45 : 9 = 5 (хв)

Вираз: 45 : (35 : 5 + 2) = 45 : (7 + 2) = 45 : 9 = 5 (хв).

Відповідь: за 5 хвилин другий майстер виготовить 45 деталей.

436. У черзі за квитками діти стояли поруч.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

437.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

438.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – проїхав у II день;

2) 500 + 457 = 947 (км) – усього.

Вираз: (457 + 43) + 457 = 957 (км).

Відповідь: 957 км проїхав водій за два дні.

440. 16 = 1 дес. 6 од.

180 = 1 сот. 8 дес.

19 = 1 дес. 9 од.

220 = 2 сот. 2 дес.

442.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

443.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо озимої пшениці менше, то ярової більше.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 920 кг ярової пшениці, II.

ІІ. Було – ?

Випустили – 548 машин

Залишилось – 254 машини

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 802 пральних машин треба було випустити.

ІІІ.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 840 деталей виготовили у II цеху.

444. Огірків було 257 кг, а помідорів – 364 кг, а капусти – на 199 кг більше, ніж огірків і помідорів разом. Скільки було капусти?

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – огірків і помідорів разом;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – капусти було.

Вираз: (257 + 364) + 199 = 621 + 199 = 820 (кг).

Відповідь: 820 кг капусти.

445.

Карлсон

Вінні-Пух

Сиропчик

2

2

1

Тобто Вінні-Пух зайняв 3 місце, тому що він не посів ні 1, ні 2 місце. Сиропчик був на 2 місці, тому що ні Карлсон, ні Вінні-Пух не посіли 2 місце. Тобто 1 місце у Карлсона.

446.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

447.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Спочатку переводимо всі данні в одну міру вимірювання.

1 грн. 56 коп. = 156 коп.

2 грн. 25 коп. = 225 коп.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000– разом у Петра і Максима;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 = 4 грн. 78 коп. – було у Степана.

Відповідь: 4 грн. 78 коп. було у Степана.

450.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

451. І. Було – 174

Взяла – ?

Залишилось – 85

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Або рівняння

174 – х – 85

Х = 174 – 85

Х = 89

174 – 89 = 85

85 = 85

Відповідь: число 89.

ІІ.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо береза вища, то горобина нижча, тобто треба віднімати.

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – висота горобини.

Відповідь: 124 см висота горобини.

III. Було – 235 стор.

Прочитала – 127 стор.

Залишилось – ?

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 108 сторінок залишилось прочитати.

452.

Х + 244 = 651

Х = 651 – 247

Х = 404

404 + 247 = 651

651 = 651

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х – 124 = 786

Х = 786 + 124

Х = 910

910 – 124 = 786

786 = 786

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х + (327 – 19) = 531

Х + 308 = 531

Х = 531 – 308

Х = 223

223 + 308 = 531

531 = 531

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х – (452 + 128) = 359

Х – 580 = 359

Х = 359 + 580

Х = 939

939 – (452 + 128) = 359

359 = 359

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

453.

Х = 145 + 47 + 56

Х = 192 + 56

Х = 248

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 248 суконь повинні були пошити.

455.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

456. Було – 586 квитків

Продали – 459 кв. і 29 кв.

Залишилось – ?

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – продали квитків;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – залишилось квитків.

Вираз: 586 – (459 + 29) = 98 (кв.).

Відповідь: залишилось 98 квитків.

457.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

O Щоб знайти від’ємник, треба від зменшуваного відняти різницю.

O Щоб знайти зменшуване, треба до різниці додати від’ємник.

Зменшуване

153

262

390

575

564

Від’ємник

44

118

161

318

329

Різниця

109

144

229

257

235

458.

1 дес. – 1 од. = 9 од. = 9

10 – 1 = 9

10 сот. – 1 сот. = 9 сот. = 900

1000 – 100 = 900

10 лес. – 1 дес. = 9 дес. = 90

100 – 10 = 90

460.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

461.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Спочатку переводимо всі одиниці вимірювання в однакові міри виміру.

1) 200 см – 3 см = 100 + 100 – 3 = 100 + 97 = 197 (см)

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: на 197 см доросла кенгуру більша.

432. Вираз: 200 – (135 + 50) = 200 – 185 = 15 (кг)

1) 135 + 50 = 185 (кг) – у І і II ящиках;

2) 200 – 185 = 15 (кг) – у III ящику.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 15 кг у III ящику.

463.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

1) 100 – 45 = 55 (м)

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – у другому сувої;

2) 100 + 55 = 155 (м) – у першому і другому сувоях разом;

3) 155 – 80 = 75 (м) – у третьому сувої.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 75 м у третьому сувої.

464.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

465. У перший день зібрали 270 кг овочів, у другий день – 330 кг овочів, а у третій – на 229 кг овочів менше, ніж у перший і другий день разом. Скільки зібрали у третій день?

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – у перший і другий день разом;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – у третій день.

Вираз: (270 + 330) – 299 = 600 – 299 = 301 (кг).

Відповідь: 301 кг овочів зібрали у третій день

466.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

467.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

468.

456 + 158 + 97 = 711

682 – 127 – 368 = 187

204 – 89 + 195 = 310

160 + 97 – 130 = 127

469.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання. –

Якщо прочитала менше, то v всій книзі більше. Тому треба додавати.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 213 сторінок у всій книжці.

470. 16 год 20 хв + 1 год 10 хв = 17 год 30 хв

471. 4 год = 60 хв • 4 = 240 хв

1) 4 год – 65 хв = 240 – 65 = 175 хв

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

2) 1 год = 60 хв, 2 год = 120 хв

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Виходить, що віслюк був у дорозі 2 год 55 хв.

Відповідь: 2 год 55 хв був у дорозі віслюк.

472. Переводимо в одну міру виміру.

9 год = 8 год + 1 год = 8 год 60 хв

9 год 5 хв = 8 год 65 хв

9 год 5 хв – 45 хв = 8 год 65 хв – 45 хв = 8 год 20 хв

473. На березі яблука не ростуть.

474.

Х + 318 = 645

Х = 645 – 318

Х = 327

327 + 318 = 645

645 = 645

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

O Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок.

870 – х = 187

Х = 870 – 187

Х = 683

870 – 683 = 187

187 = 187

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

O Щоб знайти невідомий від’ємник, треба від зменшуваного відняти різницю.

Х – 234 = 356

Х = 356 + 234

Х = 590

590 – 234 = 356

356 = 356

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

O Щоб знайти невідоме зменшуване, треба до різниці додати від’ємник.

475. 2014 рік

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

1) (31 + 31) + 28 + (31 + 30 + 31) = (62 + 28) + 92 = 90 + 92 = 182 (дн.)

Відповідь: 182 дні мине від початку зими до початку літа.

476.

590 – 440 = 150

150 + 160 = 310

310 – 43 = 267

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

380 – 140 = 240

240 + 170 = 410

410 – 32 = 378

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

530 + 450 = 980

980 – 810 = 170

170 – 17 = 153

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

477.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Перевірка:

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

478.

520 > 52 на 468

418 > 230 на 188

490 > 310 на 180

136 < 450 на 314

377 < 670 на 293

800 < 933 на 193

479. 380 – а, якщо а = 160, а = 235, а = 351

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

B – (b – 38), якщо b = 580, b = 498, b = 464

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

498 – (498 – 38) = 498 – 460 = 38

646 – (646 – 38) = 646 – 608 = 38

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

587 – (с + 107), якщо с = 340

587 – (340 + 107) = 587 – 447 = 140

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо с = 200

587 – (200 + 107) = 587 – 307 = 280

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо с = 339

587 – (339 + 107) = 587 – 446 = 141

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

D – 217 + d, якщо d = 843, 570, 194

Якщо d = 343

343 – 217 + 343 = 126 + 343 = 469

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо d = 570

570 – 217 + 570 = 353 + 570 = 923

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Якщо d = 194

194 – 217 + 194 – розв’язати неможливо: від меншого неможливо відняти більше. Цей приклад можна розв’язати, тільки якщо переставити числа місцями. Тобто d + d – 217, 194 + 194 – 217 = 171.

481. 2014 рік почався у середу.

2015 рік почнеться у четвер.

482. Андрій повернувся додому у середу.

483.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Перевірка:

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

484. 45 хв + 20 хв = 65 хв = 1 год 5 хв

485.

467 + 343 = 810

649 – 532 = 117

560 + 250 = 810

810 – 467 = 343

649 – 117 = 532

810 – 560 = 250

810 – 343 = 467

532 – 117 = 649

810 – 250 = 560

486.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

487. І. Було – 600 кг

Взяли – 200 кг і 350 кг

Залишилось – ?

Вираз: 600 – (200 + 350) = 600 – 550 = 50 (кг).

ІІ. Було 600 кг картоплі і 350 кг капусти. 200 кг картоплі продали. Скільки овочів залишилось?

Вираз: (600 – 200) + 350 = 400 + 350 = 750 (кг).

III. У бібліотеці було 600 книг підручників і 200 книг казок. 350 підручників роздали учням. Скільки книжок залишилось?

Вираз: (600 – 350) + 200 = 250 + 200 = 450 (книг).

488.

674 – х = 126

Х = 674 – 126

Х = 548

647 – 548 = 126

126 = 126

Х + 437 = 742

Х = 742 – 437

Х = 305

305 + 437 = 742

742 = 742

Х – 284 = 272

Х = 272 + 284

Х = 556

556 – 284 = 272

272 = 272

490.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

1) 174 – 65 = 109 (кн.) – було на II стелажі;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – на І і II стелажах разом;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – було на III стелажі

Відповідь: 187 книжок було на третьому стелажі.

491.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – продали ноутбуків;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – продали разом телевізорів і ноутбуків;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – продали мобільних телефонії.

Відповідь: 320 мобільних телефонів продали.

492. AB = ВС = AC = 4 см

Р? = а + Ь + с

Р? = AB+ ВС+АС

Р?=4 + 4 + 4 = 4 – 3 = 12см

Відповідь: периметр трикутника ABC = 12 см.

493.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Перевірка:

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

494.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання

1) 367 + 108 = 475 (ос.) – передплатили журнал “Соняшник”;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – передплатили журнали “Джміль” і “Соняшник” разом;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – передплатили журнал “Пізнайко”.

Відповідь: 606 осіб передплатили журнал “Пізнайко”.

495.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

496.

670 – 8 • 8 = 670 – 64 = 606

6 • 9 + 476 = 54 + 476 = 530

7 • 8 + 326 = 56 + 326 = 382

613 – 9 • 7 = 613 – 63 = 550

400 – 3 • 7 = 400 – 21 = 379

4 • 6 + 569 = 24 + 569 = 593

498.

45 см + 15 см = 6 дм, бо 45 см + 15 см = 60 см = 6 дм

1 м – 30 см > 60 см, тому що 100 см – 30 см = 70 см

2 доби – 16 год > 22 год, тому що

2 доби = 48 год, 48 год – 16 год = 32 год

1 год 25 хв + 30 хв < 120 хв, тому що

60 хв + 25 хв + 30 хв = 115 хв

147 кг – 40 кг > 1 ц, тому що

147 кг – 40 кг = 107 кг, 1 ц = 100 кг

264 кг + 158 кг > 3 ц, тому що

264 + 158 = 422 кг, 3 ц = 300 кг

499.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – посадили учні молодших класів;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – посадили всі школярі.

Вираз: (157 – 78) + 157 = 79 + 157 = 236 (д.).

Відповідь: 236 дерев посадили всі школярі.

500.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

1) 998 – 674 = 324 (кг) – вищий гатунок;

2) 777 – 324 = 453 (кг) – перший гатунок;

3) 998 – 777 = 221 (кг) – другий гатунок.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Перевірка: 324 + 453 + 221 = 998 (кг)

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: вищого гатунку – 324 кг, 453 кг – першого гатунку, 221 кг – другого гатунку.

502. Фігура ABCD – квадрат, тому що всі чотири сторони рівні, а кути – прямі.

AB = ВС = CD = DA = 2 см;

Pкв = а • 4

Ркв = 2 • 4 = 8 (см) –

503. 4 машинки коштують стільки ж, скільки і 8 м’ячів. Міркувати можна так: можна купити 1 машинку або 2 м’яча. Тобто 4 машинки будуть коштувати стільки ж, скільки і 8 м’ячів.

504.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

505.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – морква;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – картопля;

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000 – буряки.

Перевірка: 240 + 481 + 154 = 721 + 154 = 875 (кг).

Відповідь: 240 кг моркви, 481 кг картоплі, 154 кг буряків.

506.

O Одноцифрові – це числа, у запису яких використовується одна цифра (від 0 до 9).

O Двоцифрові – це числа, для запису яких використовують дві цифри. Перша справа цифра показує кількість одиниць, друга справа – кількість десятків (двоцифрові – це числа від 10 до 99).

O Трицифрові числа – це числа, для запису яких використовують три цифри. Перша справа показує, скільки одиниць, друга справа – скільки десятків, третя справа – кількість сотень (це числа від 100 до 999).

Щоб дізнатися, скільки десятків, треба закрити 1 розряд (1 цифру) справа.

10 – 1 дес. 100 – 10 дес. 1000 – 100 дес. 657 – 65 дес.

Щоб дізнатися, скільки сотень, треба закрити два знаки (два розряди) справа.

501 – 5 сот. 1000 – 10 сот. 400 – 4 сот. 972 – 9 сот.

Щоб дізнатися, скільки всього одиниць, треба назвати все число.

79 -79 од. 460 – 460 од. 901 – 901 од. 1000 -1000 од.

507.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

508.

900 кг = 9 ц

1 т = 1000 кг

367 дм = 36 м 7 дм

85 дм = 8 м 5 дм

2 см 4 мм = 24 мм

7 см = 70 мм

3 дм 7 см = 37 см

153 кг = 4 ц 53 кг

1000 м = 1 км

509.

950 – 320 = 630

630 – 240 = 390

390 + 175 = 565

565 – 135 = 430

430 + 346 = 776

776 + 174 = 950

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

510.

(674 – 315) + х = 452

359 + х = 452

Х = 452 – 359

Х = 93

359 + 93 = 452

452 = 452

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х + (237 + 165) = 750

Х + 402 = 750

Х = 750 – 402

Х = 348

348 + (237 + 165) = 750

750 = 750

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Х – 9 • 9 = 210

Х – 81 = 210

Х = 210 + 81

Х = 291

291 – 81 = 210

210 = 210

Х + 8 • 6 = 300

Х + 48 = 300

Х = 300 – 48

Х = 252

252 + 48 = 300

300 = 300

511. Розв’язання.

1) Скільки груш у 1 ящику?

7 + 2 = 9 (кг)

2) Скільки яблук у 8 ящиках?

7 • 8 = 56 (кг)

3) Скільки груш у 9 ящиках?

9 • 9 = 81 (кг)

4) Скільки яблук і груш усього?

56 + 81 = 137 (кг)

Вираз: (7 + 2) • 9 + 7 • 8 = 81 + 56 = 137 (кг).

Відповідь: 137 кг фруктів (яблук і груш) усього.

512.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Відповідь: 115 гірлянд.

513.

Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000

Розв’язання.

1) 985 – 768 = 217 (л.) – прийшло з Харкова;

2) 985 – 300 = 685 (л.) – прийшло з Одеси;

3) 768 – 685 = 83 (л.) – прийшло зі Львова.

Перевірка: 217 + 685 + 83 = 985 (л.).

Відповідь: 217 листів з Харкова. 686 листів з Одеси, 83 листи зі Львова.

515.

450 м + 550 м = 1 км, тому що 1000 м – 450 м = 550 м

1 км – 355 м = 645 м, тому що 1000 м – 645 м = 355 м

570 м + 330 м = 900 м, тому що 900 м – 570 м = 330 м

720 м – 260 м = 460 м, тому що 720 м – 460 м = 260 м

1 км – 744 м = 256 м, тому що 1000 м – 256 м = 744 м

870 м + 130 м = 1000 м, тому що 1000 м – 870 м = 130 м

516. Розв’язання.

1) 76 + 34 = 110 (ігр.) – разом у І і II ящику;

2) 150 – 110 = 40 (ігр.) – у III ящику.

Вираз: 150 – (76 + 34) = 150 – 110 = 40 (ігр.).

Відповідь: 40 іграшок у третьому ящику.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Хімічні властивості амінокислот.
Ви зараз читаєте: Письмове додавання й віднімання чисел у межах 1000