ПИСЬМОВИЙ ТВІР-ОПИС ПРЕДМЕТА В ХУДОЖНЬОМУ ТА НАУКОВОМУ СТИЛЯХ


УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

Тема 12. ПИСЬМОВИЙ ТВІР-ОПИС ПРЕДМЕТА В ХУДОЖНЬОМУ ТА НАУКОВОМУ СТИЛЯХ

ПРИГАДАЙМО. Які особливості опису предмета? З якою метою створюють художні описи?

513 Прочитайте опис олівця. У якому стилі складено це висловлювання? Обгрунтуйте свою думку. Порівняйте цей опис з описом цього предмета, поданим у вправі 509.

Олівець – це предмет першої потреби. Він призначений для писання, малювання, креслення. Складається олівець із графітного стержня, вміщеного в дерев’яну оправу. Олівець легкий, тонкий,

зручний для користування. Оправу зроблено з м’якого дерева, вона має форму циліндра діаметром до семи міліметрів. Оправу пофарбовано в рожевий колір. Олівець з одного кінця гостро заструганий, а з іншого має невеличку

514 ПОСПІЛКУЙТЕСЯ. Який предмет, на вашу думку, найважливіший для навчання? Назвіть характерні ознаки цього предмета.

Науковий опис

Мета наукового опису – подати точну інформацію про предмет (його розмір, форму, вагу, колір тощо). У науковому описі всі слова вживають у прямому значенні.

515 Виберіть один з предметів, який є у вашому портфелі (будинку, квартирі, дворі, класі). Уважно роздивіться цей предмет, його частини (“відоме”), назвіть його ознаки (“нове”). Складіть план і напишіть за планом два твори-описи цього предмета – у науковому і в художньому стилях. До творів доберіть заголовки. Скористайтеся орієнтовним планом на с 230.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Дієслова теперішнього часу приклади.
Ви зараз читаєте: ПИСЬМОВИЙ ТВІР-ОПИС ПРЕДМЕТА В ХУДОЖНЬОМУ ТА НАУКОВОМУ СТИЛЯХ