ПОТРЕБИ. ПОВЕДІНКА. ПСИХІКА – ПОВЕДІНКА ТА ПСИХІКА – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ПОВЕДІНКА ТА ПСИХІКА

ПОТРЕБИ. ПОВЕДІНКА. ПСИХІКА

Нормальна життєдіяльність організму можлива лише за умови підтримання постійного складу внутрішнього середовища. Організм безперервно регулює нестачу або надлишок поживних речовин, мінеральних солей та інших сполук. Нестача будь-чого, необхідного для підтримки життя і розвитку, викликає особливий стан організму, який називається потребою.

Потреби – це основна рушійна сила нашої поведінки, це внутрішні стимули, мотиви нашої

діяльності. Виділяють фізіологічні та соціальні потреби. Фізіологічні потреби пов’язані із забезпеченням життєдіяльності організму (потреба в їжі, воді, повітрі, постійному русі, збереженні тепла і т. д.). Соціальні потреби пов’язані з поведінкою людини в суспільстві (потреба вчитися, працювати, спілкуватися, потреба у творчості та ін.).

У будь-який момент часу переважає тільки одна якась потреба, а інші знаходяться в певній залежності. Наша поведінка завжди спрямована на задоволення цієї основної потреби, тобто є цілеспрямованою.

Будь-яка діяльність, спрямована на задоволення потреби, супроводжується

багатьма різними психічними процесами. Психіка – це внутрішній світ людини, її відчуття та сприйняття, пам’ять та уява, мислення та фантазії, почуття та воля. Психіка – це своєрідний, неповторний світ, що існує у мозку конкретної людини; вона формується під впливом суспільства, його ідеології та культури. На основі різних потреб у людини виникають певні психічні стани – власні уявлення, образи, поняття, почуття, думки, емоції і т. д.

Поведінка – це складний комплекс пристосувальних рухових актів, спрямованих на задоволення в організмі потреби, що виникла. Поведінка людини – це взаємодія психічних та фізіологічних процесів. Вона утворюється зі спадково закріплених реакцій і широкого набору звичок, навиків, набутих протягом життя у процесі навчання.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Вакуоль будова і функції.
Ви зараз читаєте: ПОТРЕБИ. ПОВЕДІНКА. ПСИХІКА – ПОВЕДІНКА ТА ПСИХІКА – ЛЮДИНА