ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 127. ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ

Мета: закріпити вміння учнів розв’язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 147-148, завдання 993; 994)

Завдання

993

– Скільки було малих клумб?

Завдання 994

– Скільки годин 22 грудня в Києві триває ніч?

2. “Бліцконтроль”

1) Познач правильний варіант значення виразу 63 : 7 + 2.

А) 10;

Б) 11;

В) 7.

2) Розв’яжи приклад, у якому невідомий дільник.

А) 64 : [ ] = 8;

Б) [ ] • 8 = 64;

В) : 8 = 8.

3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення?

8; 16; 20; 39; 42; 54.

4) При якому значенні а рівність а • 8 = 64 буде правильною?

А) 8;

Б) 7;

В) 9.

5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.

А) 24 : 8 + 48;

Б) 54 : 9 – 4;

В) 32 : 8 + 5.

6) Порівняй: 56 : 8 [ ] 54 : 6.

А) <;

Б) >;

В) =.

7) З гаража виїхало

12 автомобілів, а залишилося – в 2 рази менше, ніж виїхало. На скільки автомобілів більше виїхало, ніж залишилося?

А) 12 + 12 : 2 = [ ];

Б) 12 – 12 : 2 = [ ].

8) Маса гусака 6 кг, а індик – у 2 рази більше. Яка маса індика?

А) 4;

Б) 8;

В) 12.

9) У магазин привезли 81 кг яблук у 9 однакових ящиках. До обіду продали 5 ящиків. Скільки кілограмів яблук продали до обіду?

А) 14;

Б) 45;

В) 86.

3. Хвилинка каліграфії

– Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3: 6; 12; 18.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 148)

Завдання 995. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають приклади і пояснюють обчислення.

Завдання 996

Користуючись зразком, учні знаходять добутки та пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 997*

Учні складають і розв’язують задачу за таблицею.

Кролі

Маса одного кроля

Кількість кролів

Загальна маса

Сірі

3 кг

6

26 кг

Чорні

?

4

План розв’язання:

1) Яка маса 6 сірих кролів?

2) Яка маса 4 чорних кролів?

3) Яка маса 1 чорного кроля?

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 998. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Було – 100 л

Заправили – 7 мот. по 10 л

Залишилось – ?

Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.

Завдання 999

Учні знаходять значення виразів, в яких одна і та сама буква зустрічається двічі.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Обчислення значень виразів

ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ

2. Робота над задачею

На першій клумбі росло 6 кущів троянд, на другій 3, а на алеї – у 8 разів більше, ніж на 2 клумбах разом. Скільки кущів троянд росло на алеї?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Максим, Вадим і Борис грали у шахи. Кожний з них зіграв по 2 партії. Скільки всього було партій? (6)

2) Розлучаючись, друзі обмінялися рукостисканнями і посмішками: кожен потиснув руку і посміхнувся кожному. Чого було більше – рукостискань або посмішок?

Відповідь: посмішок удвічі більше, ніж рукостискань.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 148, завдання 1000; 1001.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ