Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими

Тема: Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими

Мета: повторити правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими; розвивати орфографічну пильність; виховувати охайність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).

Обладнання: підручник, зошит.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал подав –

До роботи час настав.

Ось і ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ

ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 71, впр. 159)

– Прочитайте складені речення. Яку орфограму повторили?

2. Каліграфічна хвилинка

О оОо Ось ом оя ов

Ознака орден одинадцять

Одна бджола мало меду наносить.

– Поділіть слова на склади; запишіть звукову модель слова бджола.

3. Словникова робота

Гра “Будь уважним”

– Відшукайте правильно написане слово.

Директо, деректор, дирехтор.

Черемуха, черемха, чиремха.

Очеред, очірет, очерет.

Комп’ютер, компьютер, комп’ютр.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо правопис

слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над прислів’ями (с. 71, впр. 160)

– Прочитайте прислів’я. Вимовляйте виразно дзвінкі приголосні звуки в кінці слів. Поясніть зміст прислів’їв.

– Спишіть прислів’я. Позначте будову підкресленого слова. Назвіть слово, у якому 5 звуків, 6 букв.

2. Гра “Знайди орфограму” (с. 71, впр. 161)

– Прочитайте слова. Яка орфограма у цих словах?

– Спишіть, підкресліть букви, що позначають дзвінкі приголосні.

3. Фізкультхвилинка

Ось до лісу ми дійшли,

Потім ми лісочком йшли

І грибочок там знайшли.

Нагнулися, підняли,

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли,

Малинку знайшли.

Дотягнулися, зірвали

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли,

Пташеня знайшли.

Нахилилися, підняли,

В гніздечко поклали

І рушили далі.

4. Розвиток мовлення. Робота в групах (с. 71-72, впр. 162)

– Виразно прочитайте текст, уставляючи пропущені букви.

– Розгляньте малюнок. Який епізод тексту проілюстровано? Розкажіть.

– Спишіть перший абзац тексту, уставляючи пропущені букви. Як перевірити правильність написання цих слів?

– Перекажіть текст. Визначте його тему та будову. Доберіть заголовок.

– Зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.

5. Самостійна робота

– Спишіть прислів’я, вставляючи пропущені букви.

1) Червона ягі..ка, але на смак гірка.

2) Ло..ка дьо..тю зіпсує бочку меду.

6. Пояснювальний диктант

Берізка красива у різні пори року. Узимку берізки у лісі схожі на снігурок у білих шубках. Берізка людину ще лікує своїми бруньками.

7. Робота над прислів’ями

– Прочитайте прислів’я і поясніть їхнє значення. Випишіть слова з глухими приголосними та порівняйте їх вимову і написання.

– До доброї криниці стежка утоптана.

– Щоб рибу їсти, треба в воду лізти.

– Кішці – смішки, а мишці – слізки.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що повторювали на уроці?

– Як вимовляються дзвінкі приголосні перед глухими? Наведіть приклади.

– Як вимовляються глухі приголосні перед дзвінкими? Наведіть приклади.

– Як перевірити написання слів із сумнівними приголосними? Наведіть приклади.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 72, впр. 163. Спишіть текст вправи 162 до кінця, уставляючи пропущені букви.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими