ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 31;32)

Завдання 31

– Скільки літрів бензину залишилось у бочці?

Завдання 32

– Яка довжина шляху, що пролетів метелик?

2. Усна лічба

1) Гра “На пасіці”.

ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Бджоли збирають пилок з квітів на різних полях, але повертаються обов’язково у свій вулик. Якщо ви правильно виконаєте обчислення, то дізнаєтесь, скільки вуликів на пасіці. (77)

2) Усне розв’язування задач.

– У скільки разів: 6 грн більше, ніж 2 грн? ЗО м більше, ніж 6 м? 2 год менше, ніж 8 год? 18 кг більше, ніж 3 кг? 5 дм менше, ніж 40 дм?

– Маса дерев’яного бруска 6 кг, а маса такого самого за розміром залізного бруска у 8 разів більша. Яка маса залізного бруска? На скільки кілограмів його маса більша від маси дерев’яного?

3. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа,

вставляючи пропущені.

7; 17; 27; …; 47; 57; …; …; …; 97.

4. Складання та обчислення значень виразів за таблицею

Ділене

36 – 6

18

36 : 4

70 – 7

25 + 17

6

Дільник

6

2 + 4

3

7

7

3

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

1) Розв’язування задачі.

У гуртку 7 дівчаток, а хлопчиків – у 3 рази більше. На скільки більше у гуртку хлопчиків, ніж дівчаток?

Змініть питання так, щоб останньою дією було додавання.

2) Розв’яжіть і порівняйте задачі.

– У другому класі 30 учнів. До свята 14 учнів готують танці, 7 розучують пісні, а решта учнів учать вірші. Скільки учнів учать вірші?

– У другому класі 30 учнів. До свята 14 учнів готують танці, а розучують пісні – у 2 рази менше. Решта – учать вірші. Скільки учнів учать вірші?

3) Складіть обернені задачі.

– 7 хлопчиків поділили між собою порівну 35 абрикосів. Скільки абрикосів одержав кожен хлопчик?

– Листоноша приніс у бібліотеку 3 журнали, 1 брошуру і 12 газет. У скільки разів більше листоноша приніс газет, ніж журналів і брошур разом? Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз, складання короткого запису.

ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Сильні учні записують розв’язання самостійно.

Решта учнів записують розв’язання, користуючись планом і схемою.

1) Скільки всього журналів і брошур приніс листоноша?

[ ] + [ ] = [ ]

2) У скільки разів більше листоноша приніс газет, ніж журналів і брошур разом?

[ ] : [ ] = [ ]

2. Фізкультхвилинка

3. Гра “Віконечка”

ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, які числа можна поставити у “віконця”, без виконання обчислень.

Учитель звертає увагу на те, що перша і друга нерівності мають по декілька значень, а рівність має тільки одне конкретне значення.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічної задачі

У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: “Цікаво, що один з нас білявий, другий – чорнявий, третій – рудий. І при цьому ні в кого з нас колір волосся не збігається з прізвищем”. У відповідь Білов зауважив: “Але я не рудий”. Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?

Відповідь:

Білявий

Чорнявий

Рудий

Чернов

+

Білов

+

Руденко

+

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 157, завдання 33; 34.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ