ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 71. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ

Мета: формувати в учнів уміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити прийоми письмового додавання і віднімання; розвивати обчислювальні навички; прищеплювати любов до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 87, завдання 554;555)

Завдання 554

– Яка довжина

доріжки?

Завдання 555

– Прочитайте вирази та їх значення.

Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник. 12 ділимо на 2, отримуємо 6. Відповідь: другий множник дорівнює 6.

2. Повторення назв компонентів ділення

Ділене

18

16

12

10

Дільник

2

2

2

4

2

Частка

2

7

5

2

6

3. Усне розв’язування задач

1) Складіть та розв’яжіть задачі.

А) По 3 грн 6 кг, ?

грн.

Б) По 3 грн 8 ігр., ? грн.

В) По? грн. 2 м, 18 грн.

2) В одному пакеті 2 кг борошна. Що дізнаєтесь, обчисливши вирази: 2 • 3? 2 • 5? 10 : 2?

4. Математичний диктант

– Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.

– Суму чисел 11 і 7 поділити на 2.

– Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7.

– Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5.

– Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

21 33 75 9 16 57

– Діти, одне число тут “зайве”, воно відрізняється від усіх інших. Здогадайтеся, яке це число, і поясніть чому.

(“Зайвим” можна назвати число 9 – воно одноцифрове, а решта чисел – двоцифрові.

“Зайвим” може бути і число 16 – оскільки воно парне, а решта чисел – непарні.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с 87-88)

Завдання 556

Учні “ланцюжком” розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 557

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 558

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 559. Колективне розв’язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши значення виразів: 18 + 22; 22 – 18; (18 + 22) – 30?

Завдання 560

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 562. Колективне розв’язування задачі за схематичним малюнком

– Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? А потім?

– Скільки всього метрів пролетіла бджілка?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

1) Два комп’ютерних диски коштують 8 грн, а флешка – 60 грн. На скільки флешка дорожча за диск?

2) Знайдіть масу трьох кошиків з яблуками, якщо в кожному з них міститься 5 кг яблук, а 3 порожніх кошики мають масу 1 кг.

3) 2 м тканини коштують 16 грн. Скільки коштує 1 м такої тканини?

2. Обчислення значень виразів

29 – 2 • 9

16 : 2 – 5

14 : 2 + 7

2 • 8 + 38

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 562*.

Двоє коней пробігли 16 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (16 км)

2) У Даші і Маші 15 книг з віршами. Даші подарували ще три книги з віршами. Скільки тепер стало у них книг разом?

Розв’язання. Хоча ми не знаємо, скільки книг було у Даші і скільки у неї стало книг, ми можемо розв’язати задачу. Якщо до одного з доданків додати деяке число, то сума збільшиться на це число: (а + с) + b = (а + b) + с за сполучною властивістю додавання. Отже, від збільшення кількості книг у Даші ще на 3 книги загальне число книг теж збільшиться на 3 книги, тобто стане рівним 15 + 3 = 18.

Відповідь: 18 книг.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 88, завдання 563; 564.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ