Походження життя – Виникнення і розвиток життя на Землі


Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

ЕВОЛЮЦІЯ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

Виникнення і розвиток життя на Землі

Походження життя

За даними науки, життя виникло на Землі 2-3 млрд. років тому. Однозначної відповіді на запитання про походження життя на нашій планеті немає. Л. Пастер довів, що живе не може виникнути з неживого. В. І. Вєрнадський висловив гіпотезу про вічність життя і розселення його з планети на планету (гіпотеза панспермії).

За гіпотезою О. І. Опаріна, життя виникло з неживої матерії в результаті створення

сприятливих умов. Абіогенний синтез органічних речовин став першим кроком до виникнення життя на Землі (досліди С. Міллера, Павловської). Наступний крок – концентрація речовин і утворення коацерватів.

Коацервати – висококонцентровані краплини, які утворюються довільно з органічних речовин, що веде до ускладнення органічних молекул. Для коацерватів характерні деякі властивості живого: поглинання речовин і збільшення об’єму (ріст); виділення речовин у зовнішнє середовище; дроблення коацерватів на дрібніші; загибель і руйнування.

Третій етап – поява молекул, здатних до самовідтворення, –

цолінуклеотидів, можливість матричного синтезу білка.

Первинні організми – полінуклеотидні коацервати – являють собою прототип клітини. У первинному бульйоні могли виникнути перші гетеротрофні організми, в яких відокремилися зовнішня мембрана, цитоплазма і спадковий апарат ДНК. Надалі в результаті ароморфозів і добору відбувалося ускладнення і розвиток життя.

В історії розвитку життя можна виділити три великі ароморфози.

Поява фотосинтезу. У результаті фотосинтезу активізувалося утворення органічних речовин, в атмосфері з’явився вільний кисень. Організми розділилися на анаеробні й аеробні. Аеробні організми отримали пріоритетний розвиток.

Поява статевого процесу привела до різноманітних комбінацій хромосом, появи комбінативної мінливості й еволюційного перетворення організмів, підвищення їхньої життєздатності.

Поява багатоклітинності. Завдяки багатоклітинності відбулася диференціація клітин на різні типи тканин, утворилися органи, збільшилися розміри організмів, урізноманітнилися форми життя.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Слова предметы и слова признаки.
Ви зараз читаєте: Походження життя – Виникнення і розвиток життя на Землі