ПРАВИЛО ЕКОЛОГІЧНОЇ ПІРАМІДИЕкологія – охорона природи

ПРАВИЛО ЕКОЛОГІЧНОЇ ПІРАМІДИ, Елтона піраміди – загальна біомаса кожної наступної ланки в ланцюгу живлення зменшується. На кожному попередньому трофічному рівні кількість біомаси та енергії, що запасаються організмами за одиницю часу, значно більша, ніж на наступних. Графічно П. е. п. зображають у вигляді піраміди, складеної з окремих блоків, кожен з яких відповідає продуктивності організмів на певному трофічному рівні ланцюга живлення.

Розрізняють три основні типи екологічних пірамід – піраміда

чисел, піраміда біомаси та піраміда енергії. Перша відображає чисельність окремих організмів, друга – характеризує суху масу чи калорійність, третя – відображує величину потоку енергії чи продуктивність на кожному наступному трофічному рівні. Отже, екологічна піраміда є графічним відображенням трофічної структури ланцюга живлення.

Відповідно до П. е. п., на кожному попередньому трофічному рівні кількість біомаси й енергії, які запасаються організмами, у 5-10 разів більша, ніж на наступному. Кількість ланцюгів живлення, як правило, не перевищує п’яти-шести. Ланцюги живлення біогеоценозу переплетені й формують трофічну мережу.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...


Використання енергії електричного струму.
Ви зараз читаєте: ПРАВИЛО ЕКОЛОГІЧНОЇ ПІРАМІДИ