Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розв’язування вправ

Урок № 7 8

Тема. Раціональні числа; порівняння, додавання Та віднімання. Розв’язування вправ

Мета: підготувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

@ Якщо на попередньому уроці не встигли зробити, то на початку цього уроку ми проводимо тестову роботу (з теми “Розкриття дужок”) (див. урок № 80). Щоб мати можливість проаналізувати правильність виконання роботи, учні, виконавши дії в зошитах і обравши

правильний, на їх погляд, варіант відповіді, записують його позначення як в зошитах, так і на аркуші відповідей (який, після того як будуть зібрані відповіді, залишається в учнів).

II. Узагальнення та систематизація знань

Усні вправи

1. Прочитайте числа: 4,2; -3; -8Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; 1000; 0; – 2,87; 3Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ. Які з них є: а) від’ємними; б) додатними; в) невід’ємними; г) недодатними.

2. Назвіть координати точок А, В, С, D, зображених на рисунку.

Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ

Які точки мають цілі координати? натуральні координати? дробові координати?

3. Назвіть числа, протилежні числам:

7; – 4; 0; -4,5; 3Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; 15,6; -3Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ. Чому дорівнюють модулі утворених чисел?

4. Ігровий момент “Найрозумніший”

Тестові запитання

На дошці записано, наприклад, дробове від’ємне число -3Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ.

Учень повинен швидко відповісти на запитання, які учитель ставить у короткій формі:

1) Яке число?

2) Його модуль.

3) Де розташоване координатній прямій?

4) Між якими сусідніми цілими числами?

5) Два числа, менші від нього.

6) Два числа (недодатних), більших за нього.

7) Протилежне до нього число.

8) Відстань у одиничних відрізках між цим числом і йому протилежним на координатній прямій.

@ Під час виконання усних вправ учні повторюють основні поняття і алгоритми першого блоку теми “Координатна пряма та порівняння раціональних чисел”.

III. Вдосконалення вмінь

1. Накресліть координатну пряму з одиничним відрізком 1 см (2 клітинки). Позначте на цій прямій:

А) точки А(3); В(-4,5); С(-2); D(-3); ЕРаціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; F(4,5);

Б) точку М Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ і точку К, що має протилежну координату;

В) точки, модулі координат яких дорівнюють 3,5; 4; 0.

2. Дано числа: 5; 3,7; -2Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; -309; Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; 2,5; 3,125; 0; -5001; -3Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ.

А) Які з даних чисел є натуральними, цілими, дробовими, додатними, від’ємними?

Б) Знайдіть модулі чисел; чи є серед них-такі, що мають рівні модулі? Чому?

В) Розмістіть числа в порядку зростання.

3. Знайдіть – b, якщо b= 1; Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; -3,5.

4. Обчисліть:

А) |-1,5| + |0,98|; б) |-1100| – |-295|; в) |-2,4| – 2,5 – 6; г) |-27| : |-180| + 0,4; д) Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; є) 1,6 + 1Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправРаціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ.

5. На координатній прямій позначте точки, які задовольняють нерівність: а) |х| < 5; б) 4 > |х|.

Запишіть усі цілі числа, які задовольняють кожну нерівність.

IV. Підсумки уроку

Тестові завдання

1. Яка з перелічених точок є на поданому рисунку початком відліку: 1) А; 2) В; 3) С; 4) D.

Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ

2. Які з поданих чисел розміщені на координатній прямій вправо від числа -1, 3?

1) -1,4; 2) -1,15; 3) -2; 4) -1,31.

3. Яке з наведених тверджень правильне?

1) Числа 5 та -5 – натуральні числа;

2) числа 5, 6, 4 та -7 – цілі числа;

3) з чотирьох чисел: – 2; 6; 9; 8 лише 2 – ціле число;

4) на координатній прямій між числами -3 та 2 містяться 4 цілих числа.

4. Обчисліть значення виразу |х| + |у|, якщо х = -3, у = -5.
1) 8; 2) -8; 3) -2; 4) 2.

V. Домашнє завдання

1. Дано числа: 5; – 8; 4,25; 1Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ; 506; 8; -1,6; 0,125; -206; -4Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ.

А) Які з даних чисел є натуральними; цілими; дробовими?

Б) Запишіть числа, протилежні даним.

В) Знайдіть модулі чисел. Чи є серед них такі, що мають рівні модулі?

Г) Розмістіть дані числа в порядку зростання.

2. Накресліть координатну пряму з одиничним відрізком 1 см. Позначте на координатній прямій:

А) точки А(-2), В(-3,5), С(-0,5), D(2,5), ЕРаціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ, F(4);

Б) точку K(-1,5) і точку, що мас протилежну координату;

В) точки, модулі координат яких дорівнюють 2; 3,5; 0.

3. Вкажіть одне число, яке:

А) більше від Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ, але менше від Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ;

Б) менше від –Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ, але більше від –Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розвязування вправ;

В) менше від – 3,3, але більше від – 3,4.

4. Знайдіть: а) |-y|, якщо у = 2,3; -0,6; б)|-(-с)|, якщо с = -2; 1.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розв’язування вправ