Рада з паблік рилєйшнз

Паблик рилейшнз

Рада з паблік рилєйшнз

Це була нова назва, прийнята Бернейсом, коли він відкрив свій офіс у Нью-Йорку в 1920 р. Однак вперше він скористався цим терміном у 1916 р., коли він назвав так свій вид занять, даючи свідчення в суді.

Сполучені Штати вступили у війну 6 квітня 1917 р., і Бернейс був членом Комітету з публічної інформації з 1917 по 1922 р., що включало присутність на мирних переговорах у Парижі.

Провідний йєльський психолог Леонард Добб описував підхід Бернейса як “сегментуючий підхід”. “Він пов’язує основний

інтерес читача з причиною, інтенсифікує його інтерес і стимулює дію”. Цей погляд визнає основну концепцію моста між організацією і громадською думкою.

Важливий вплив на Едварда справило його вдале одруження з Доріс Е. Флейшман, яке відбулося 16 вересня 1922 р. і тривало 58 років. Доріс працювала в його офісі й стала неподільною частиною близького професійного партнерства, що тривало у великому успіхові і щасті до смерті Доріс у 1980 р.

Доріс була чудовою журналісткою і однією з перших феміністок. Коли вони одружилися, вона наполягала на збереженні свого дівочого імені, навіть вимагаючи, щоб її паспорт було заповнено

тільки так. Це створювало значні труднощі, коли вони подорожували, та вона пред’являла шлюбне свідоцтво, щоб вирішити проблеми поселення в отелі.

Багато років згодом, коли я зупинився в Бернейса в Кембриджі, Массачусетс, Доріс згадала, як вона спустилася до сніданку одного суботнього ранку й сказала Едварду, що після двадцяти п’яти років вона все довела і в майбутньому може тепер вживати ім’я Доріс Флейшман-Бернейс. Вона була визнаним видатним журналістом, відданою дружиною та матір’ю й життєвим елементом партнерства, що допомагало їхньому сліпучому і постійному успіхові.

У своїй автобіографії Едвард описує роки з 1923 по 1929 р. як “виконання”. Список його клієнтів простягався від президента Кульріджа і потужного індустріального гіганта “Проктор енд Гембл” до невеликого, однак шановного видавця “Боні й Ліверайт”. Цей останній зв’язок дав можливість Бернейсу в 1923 р. випустити свою першу книгу з паблік рилейшнз “Кристалізація громадської думки”.

Едвард пояснював, що він скористався терміном громадська думка, оскільки таким було його розуміння в той час. Передмова до книги вказує, що автор: “спробував сформулювати загальні принципи, які управляють новою професією консультування в галузі паблік рилейшнз… Велику частину ілюстративного матеріалу взято з мого особистого досвіду; деякі приклади – з мого спостереження над подіями… За кілька років професія розвинулася від статусу циркового фокуса до важливого становища в здійсненні справ у світі”.

Книга добре продавалася, однак щоб розширити її вплив, Бернейс запропонував Нью-Йоркському університету серію лекцій з паблік рилейшнз. Цей курс був дуже успішним і, поза сумнівами, допоміг зростанню суспільного визнання практики паблік рилейшнз.

Ще в ранньому віці Бернейс вирішив, що його здібностями є швидше редакторські, а не письменницькі, але ця думка суперечить дивовижній майстерності його книг та інших публікацій. Однак не як письменник і не як редактор, а як радник з паблік рилейшнз зробив свій особистий внесок Бернейс. Журнал “Тайм” назвав його одним із 100 американців, котрі мали найбільший вплив у XX столітті.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Рада з паблік рилєйшнз