Рекреаційні об’єкти зеленої зони міста, їх класифікація

Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

Лекція 1. ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ОКРЕМИХ ЧАСТИН ЛІСІВ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

1.4 Рекреаційні об’єкти зеленої зони міста, їх класифікація

Професор В. О. Кучерявий усі зелені насадження, що розміщені в зеленій зоні навколо міста, поділяє на кілька типів ландшафтів, а саме: 1) урбанізовані (міста та СМТ), 2) індустріальні (промислові території), 3) рекреаційні; 4) девастовані (об’єкти добування матеріалів та копалин відкритим способом), 5) комунікаційні стрічкові (транспортні

магістралі), 6) агрокультурні з поділом на ландшафти поселень, пасовища, сади тощо, 7) лісогосподарські з природними та штучного походження лісами, 8) гідроморфні – озера, ставки.

Об’єктами рекреаційного лісівництва в першу чергу слід вважати насадження, які поділяють на три основні категорії: – загального користування; – обмеженого користування; – спеціального призначення. До насаджень загального користування відносяться: 1) парки; 2) сади житлових районів; 3) сквери; 4) бульвари; 5) лісопарки: 6) лугопарки; гідропарки.

Парки бувають різні, але вони використовуються не лише для відпочинку, а й для занять

спортом і т. п. За масштабами вони бувають міськими, районними, мікрорайонними.

Сквери – це зелені насадження на площі або вулиці, які відіграють архітектурно-декоративну роль та використовуються для короткочас­ного відпочинку.

Бульваром називають озеленену смугу вздовж транспортної магістралі, по якій передбачено пішохідний рух.

Лісопарки – це насадження загального користування, які розта­шовані, як правило, за межами міської забудови (виняток – лісопарк “Голосіївський ліс”, ін.) Вони, крім лісогосподарських задач, виконують і архітектурно-художні, санітарно-гігієнічні, культурно-просвітницькі та подібні функції.

До категорії насаджень обмеженого використання відносяться на­садження житлових районів і мікрорайонів, наприклад, озеленені дитячі майданчики, спортивні майданчики, декоративні насадження біля будин­ків, палісадники тощо. Сюди ж відносяться зелені насадження комуналь­них підприємств, індивідуальних садиб, плодово-колективні сади.

До насаджень спеціального призначення відносяться насадження на вулицях міста, озеленення автомобільних доріг та залізниць, озе­ленення місць поховання, захисні смуги різного призначення: грунто­захисні в місцях розвитку ерозії грунтів, водоохоронні насадження тощо.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Рекреаційні об’єкти зеленої зони міста, їх класифікація