РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИННОГО СВІТУ – ЗАГАЛЬНЕ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТВАРИННИМ СВІТОМ

Біологія – універсальний довідник

ТВАРИНИ

ЗАГАЛЬНЕ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТВАРИННИМ СВІТОМ

РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИННОГО СВІТУ

Різноманітність тварин. Царство Тварини об’єднує понад 1,5 млн. видів (найчисельніше серед інших царств живих організмів). Тварини, як і рослини, бактерії, гриби, заселили усі середовища життя: водне – риби, ссавці, ракоподібні, медузи; наземно-повітряне – комахи, птахи, звірі; грунт – дощові черви, терміти, кроти. Середовищем життя для багатьох тварин є інші тварини, людина, рослини.

Тварини різноманітні

за розмірами, формою тіла, покривами, органами руху, внутрішньою будовою, поведінкою та іншими ознаками (порівняйте, наприклад, між собою медузу, дощового черв’яка, восьминога, річкового рака, травневого хруща, акулу, голуба, вовка).

Подібність тварин з іншими організмами та їх відмінності. Тварини, як і усі інші організми, мають клітинну будову, живляться, дихають, ростуть і розвиваються, розмножуються, вмирають. На відміну від інших організмів вони, як правило, живляться твердою їжею, яка містить уже

готові органічні речовини; у них розвинуті різні пристосування до її захоплення, утримання, подрібнення та перетравлювання. Майже всі тварини мають органи руху (плавці, ласти, ноги, крила), що сприяють активному пошуку їжі, захисту від ворогів та непогоди тощо. У більшості тварин розрізняють передній і задній кінець тіла, черевний і спинний бік, лівий і правий бік тіла. На передньому (поступальному) кінці тіла містяться рот, основні органи чуття (зору, слуху, нюху, смаку, дотику), органи захисту та нападу. Уявно через тіло таких тварин можна провести лише одну площину, яка поділятиме його на дві дзеркально симетричні половини. Така симетрія тіла називається двосторонньою, або двобічною. Вона дозволяє тваринам рухатися прямолінійно, зберігаючи рівновагу, з однаковою легкістю повертатися вправо і вліво.

Вздовж тіла деяких тварин, наприклад, медуз, можна провести декілька уявних площин, і кожна з них ділитиме його на дві дзеркально симетричні половини. Лінії площин розходяться від центру перетину променями. Таку симетрію тіла називають променевою. Вона характерна для тварин, що ведуть прикріплений або малорухливий спосіб життя, і дає можливість ловити здобич і відчувати наближення небезпеки з будь-якого боку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Урок загальні риси клімату євразії.
Ви зараз читаєте: РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИННОГО СВІТУ – ЗАГАЛЬНЕ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТВАРИННИМ СВІТОМ