Роль займенників у текстах

Тема. Роль займенників у текстах. (Вправи 312-315).

Мета. Повторити й узагальнити вивчений матеріал про займенник, вчити визначати роль займенників у реченні.

Розвивати творчу уяву.

Виховувати наполегливість, вміння доводити розпочату справу до завершення.

Обладнання: таблиця “Частини мови. Займенник”, роздаткові матеріали до творчої роботи, підручник, зошит.

Хід уроку

I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.

II.

Перевірка домашнього завдання.

Учні читають виписані словосполучення, називають відмінки займенників третьої особи.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання епіграфа до уроку.

“Про що співає зимовий вітер”.

– Прочитайте вірш Романа Завадовича (вправа 312). Що він вам нагадує? (Колискову.)

– Які типи речень за метою виловлювання та за інтонацією вживає автор? (Спонукальні окличні та спонукальні розповідні.)

– Які слова пробуджують в уяві співи зимового вітру?

2. Спостереження за роллю займенників у текстах.

– Прочитайте уривок з казки (вправа 313).

– Уявіть танок

сніжинки з вітром. Що сталося зі сніжинкою?

– Чи просила вона допомоги?

– Чи почув її вітер?

– Як він відреагував?

– Знайдіть займенники. Чи можна їх замінити іншими словами? Чому?

– Яку роль вони виконують у тексті?

– Запишіть декількома реченнями: 1 в. – якою була сніжинка; 2 в. – яким був вітер.

– До дієслова надокучило доберіть синоніми.

– Підкресліть займенники у текстах, визначте їх особу, число і відмінок.

3. Вправи на побудову зв’язних висловлювань з використанням займенників.

– Прочитайте зачин казки (вправа 314).

– Запропонуйте казкові версії – хто може малювати на шибках?

– Розгляньте робочі матеріали Вченого Лиса. Що робить герой казки, щоб побачити казкового художника?

– Чим малює таємничий живописець? Як він це робить?

– Що з’являється на склі?

– Запишіть продовження казки на чернетках.

IV. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Редагування створених текстів, введення у них займенників.

2. Запис казки у зошит або на окремі листочки.

VI. Підсумок уроку.

– Яку роль виконують займенники у тексті?

VII. Домашнє завдання.

1. Намалювати ілюстрації до створених казок. Завдання і запитання для повторення на с. 145.

2. Для тих, хто хоче знати більше: вправа 315.

УРОК 78 КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМ “ЧИСЛІВНИК. ЗАЙМЕННИК”

УРОК 79 АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Роль займенників у текстах