Розповідає музикаМета: ознайомити учнів зі змістовим і емоційним багатством музики; дати уявлення про людину як провідний образ у музичному мистецтві.

Загальне спрямування навчального матеріалу 2 чверті – зміст музичних творів – розкривається у темах, присвячених музичним образам людини, природи, казки, виражальним і зображальним можливостям музики.

Урок розпочинається з формування в учнів загального уявлення про розмаїття світу музики. Уведення до теми відбувається за допомогою ілюстрацій, які зображають розмаїття світу, що оточує дитину

(с. 36). Школярі згадують і наводять приклади музичних творів, у яких відображено події життя і почуття людей, образи тварин, рослин, іграшок…

Широту змістового діапазону музики у цікавій формі розкриває вірш “Розповідає музика”, в якому учні мають додати пропущені слова (ріка, сонце, квітку, сніг, вікном, Україну, музика) за малюнками. Наприклад:

Розповідає музика,

Про все, що є на світі!

Як вдалину біжить ріка,

Милуючись у літі.

Як сонце в синіх небесах

Промінням землю гріє,

Про кожну квітку у лісах,

Про спогади та мрії.

Розповідає музика

На основі змісту вірша діти разом

з учителем роблять висновок про розмаїття змісту музичного мистецтва.

Наступні завдання присвячено розкриттю образу людини у музиці. Для розучування запропоновано українську народну пісню “Українка я маленька”, що розкриває внутрішній світ узагальненого образу дівчинки-патріотки. Аналізуючи твір, звертаємо увагу на роль музики і тексту у створенні “музичного портрету” маленької українки.

Наступний текст підводить дітей до нового, більш складного етапу опрацювання теми – створення образу людини в інструментальній музиці. Вчитель наголошує, що музика “без слів” спроможна влучно передавати зовнішність, характери, думки та почуття дітей і дорослих.

Прикладом цього є твір Д. Кабалевського “Три подружки”. Діти слухають музику (за бажанням – без оголошення назв), визначають “музичні портрети” подружок, описують характер кожної частини. За допомогою вчителя доходять висновку, що внутрішній світ людини є найголовнішою та найскладнішою темою музичного мистецтва.

Домашнім завданням за темою уроку може бути визначення змісту музики, прослуханої в позаурочний час.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Основні властивості рідини.
Ви зараз читаєте: Розповідає музика