Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції

Урок № 4 1

Тема. Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції

Мета: закріпити знання, набуті на попередньому уроці, виробити вміння і відпрацювати стійки навички розв’язування рівнянь на основі властивості пропорції.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант

Варіант 1 [2]

1. Закінчіть речення: “Рівністю двох відношень називають…” [Якщо пропорція істинна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку…]

2. Запишіть пропорцію

7 : 21 = 1 : 3 [3 : 4 = 9 : 12]. Підкресліть її середні [крайні] члени.

3. Закінчіть речення: “Якщо пропорція істинна, то добуток її середніх членів дорівнює добутку…” [“Рівністю двох відношень називають….”]

4. 3а = 5b [7х =3у]. Які істинні пропорції можна написати, виходячи з того, що ці рівності правильні?

II. Актуалізація опорних знань

Проводимо під час перевірки математичного диктанту.

III. Формування вмінь учнів

@ Основна мета уроку – сформувати вміння учнів розв’язувати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції (готуємось до розв’язування задач).

Конспект 24

Алгоритм розв’язування рівнянь вигляду Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції де невідомий один із членів.

1) Записати основну властивість пропорції ad = bc.

2) Знайти невідомий множник

Розв’язування вправ

1. Обчисліть значення виразу: а) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; б) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; в) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; г) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; д) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

2. 1) Розв’яжіть рівняння: а) х : 2 = 3 : 11; б) 5 : Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції = 90 : х; в) 0,5 : х = 15 : 2,4; г) 0,1 : 2 = х : Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; д) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; е) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції= Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

2) Додатково. Розв’яжіть рівняння:

А) у : 3Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=4Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції: 2Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; б) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; в) b : Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції:Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; г) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; д) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорціїХ : 5 = 16 : 0,8; е) 0,2:(х-2) = Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції:2Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; ж) 2Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції: 0,24 = 1Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції: (х+0,06); з) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції= 8; і) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції= 0,1.

3) Для кмітливих (на похідні пропорції). Покажіть на прикладах, що завжди:

А) якщо Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції істинна, то Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції;

Б) якщо Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції істинна, то Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції;

В) якщо Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції істинна, то Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

IV. Підсумки уроку

Яке з розв’язань рівняння Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції є правильним?

А) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; б) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; в) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

V. Домашнє завдання

1. Розв’яжіть рівняння:

А) 75 : 30 = х : 3; б) 0,3 : 1,5 = х : 9; в) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; г) х : 1Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції = 4 : Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

2. Розв’яжіть рівняння: а) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; б) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції; в) Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції=Розвязування рівнянь на основі властивостей пропорції.

3. Тарас робить 3 кроки за 5 с, а Сергій – 5 кроків такої ж довжини за 8 с. Хто із хлопців ходить швидше?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Скарб гетьмана полуботка.
Ви зараз читаєте: Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції