Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови опису. Художній і науковий описи

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

УРОК № 37

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови опису. Художній і науковий описи

Мета: пояснити учням особливості побудови опису, показати відмінність між описами науковим та художнім, навчити школярів складати художні й наукові описи; розвивати усне й писемне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов до природи.

Обладнання: підручник, словники.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

III. СПРИЙНЯТТЯ

Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Проблемне запитання.

– Для чого людині потрібне вміння описувати? (Використовується метод “Мозковий штурм”.)

2. Пояснення вчителя.

Опис – це висловлювання, в якому розкриваються важливі, характерні ознаки предмета. Мета опису – дати точне уявлення про предмет або явище. Опис містить відповідь на питання: яким є предмет? “Відомим” в описах є назва предмета або його частин. “Новим” є назва ознаки.

Розвиток звязного мовлення. Особливості побудови опису. Художній і науковий описи

Описи можуть бути в науковому або в художньому стилі.

3. Робота за підручником:

1) Вправа 272.

2) Опрацювання

теоретичного матеріалу § 32, с. 123-124.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником.

Вправа 274.

2. Гра “На безлюдному острові”.

На основі вправи 273.

3. Творча робота.

Завдання: у художньому стилі, користуючись планом, вміщеним на с. 125, скласти опис улюбленої іграшки.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 32, вправа 277.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови опису. Художній і науковий описи