Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис предмета за власним спостереженням

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

УРОК № 51

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис предмета за власним спостереженням

Мета: навчити учнів складати усні й письмові описи предметів за власним спостереженням; розвивати усне й писемне мовлення, логічне мислення, творчу уяву, збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Обладнання: підручник, словники.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Робота за підручником.

Вправа 349.

2. Бесіда з класом.

– Що таке опис?

– У яких

стилях можуть бути виконані описи?

– Які основні ознаки художнього та наукового стилів?

3. Повторення теоретичних відомостей.

Підручник, с. 123-124.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

IV. ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ НАД ТВОРОМ

1. Робота за підручником.

Вправа 350.

2. Знайомство з темами творів.

Вправа 351.

3. Колективне складання плану твору-опису предмета.

Орієнтовний план

1) Що це за предмет.

2) Ваше перше враження від нього.

3) Опис окремих ознак предмета.

4) Ваше ставлення до предмета.

4. Робота над матеріалами таблиці.

Підручник, с. 152.

V.

РОБОТА НАД ТВОРОМ-ОПИСОМ ПРЕДМЕТА

1. Підготовка чорнового варіанту твору.

2. Індивідуальна допомога вчителя слабо підготовленим учням.

3. Зачитування двох-трьох творів, рецензування їх учнями.

4. Редагування творів.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 352.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Твір-опис предмета за власним спостереженням