Ряд Гризуни. Ряд Зайцеподібні – КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ


Біологія – універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

ТИП ХОРДОВІ

КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ

Ряд Гризуни. Ряд Зайцеподібні

Ряд Гризуни об’єднує 1/3 сучасних видів ссавців. До них відносяться миші, пацюки, хом’яки, білки й інші дрібні та середньої величини звірі. Живляться переважно або виключно рослинною їжею. Для них характерні великі та гострі різці (по два у кожній щелепі), кутні зуби з плоскою жувальною поверхнею. Різці вкриті емаллю лише спереду; вони завжди сточуються з того боку, де емалі немає. Різці,

а у деяких видів і кутні зуби, не мають коренів і тому ростуть упродовж усього життя. У більшості гризунів довгий кишечник з розвинутою сліпою кишкою. Півкулі головного мозку зазвичай гладкі. Гризуни ведуть деревний (білки, летяги, соні), напівводний (бобри, нутрії, ондатри), напівпідземний (миші, пацюки, хом’яки) способи життя. Здатні швидко розмножуватися. Наприклад, за рік полівки можуть давати 7-8 приплодів, у середньому по 5 малят у кожному. Малята народжуються сліпими і голими, зазвичай, у гніздах, норах, у дуплах.

Ряд Зайцеподібні – нечисленна за кількістю видів (65 видів, в Україні – 2) група ссавців, яка

за особливостями організації близька до гризунів. Від останніх відрізняється лише наявністю двох пар різців на верхній щелепі (замість однієї пари у гризунів) та складнішим за будовою шлунком. До зайцеподібних належать зайці та кролі. Зайці відрізняються від кролів видовженими задніми кінцівками та вухами. Зайці (біляк, русак) живляться травою, корою молодих дерев і чагарників. На годівлю виходять у сутінках і вночі. Зайчата народжуються зрячими, покритими густою шерстю. В Україні зустрічається заєць-русак. Кролі, на відміну від зайців, риють глибокі нори. Живуть колоніями. Перед народженням сліпих і голих кроленят самка робить гніздо з сухої трави і пуху, що висмикує в себе на грудях. Представником кролів є дикий кріль, який часто трапляється на півдні України.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Синтаксичний розбір речення 5 клас.
Ви зараз читаєте: Ряд Гризуни. Ряд Зайцеподібні – КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ