Що таке музикаМета: актуалізувати й поглибити знання учнів щодо музичного мистецтва та його ролі у житті людини; поглибити уявлення про основні різновиди музичних творів (вокальні й інструментальні; пісенні, танцювальні та маршові).

Діти входять до класу під звучання пісні “До побачення, літо!”. Такий традиційний прийом – вхід під музику, яка звучала на попередньому уроці, і вихід під новий твір – є доцільним для використання на уроках музичного мистецтва, оскільки добре зарекомендував себе у шкільній практиці.

Наразі звучання пісні нагадає

школярам зміст минулого уроку, важливою складовою якого було зіставлення звуків природи і звуків музики. На такому порівнянні грунтується зміст вступного вірша на с. 8 підручника.

Під час обговорення вірша учні з’ясовують сутність музики як мистецтва (див. “Словничок”) і розповідають про її роль у власному житті. Разом з учителем діти доходять висновку, що міститься в останньому стовпчику вірша:

Може, живе вона в серці людини,

Не замовкаючи ні на хвилину?

В ній – світ природи, думки, почуття…

Музика – частка людського життя.

У цьому контексті доцільним є наступне звернення

до колискової – найпершого музичного твору в житті кожної людини. Для ознайомлення запропоновано “Колискову* українського композитора Якова Степового.

Діти слухають музику з пластичним інтонуванням, визначають її характер і спосіб виконання. На прикладі цього твору актуалізуємо поняття про вокальну та інструментальну музику. Також звертаємо увагу на те, що цей твір – зрозумілий і близький сучасній дитині – було написано близько століття тому. Поринути в атмосферу тих часів учням допоможе ілюстрація відповідного змісту.

Інший твір цього ж періоду – пісня “Школяр” зі “Шкільного співаника” Філарета Колесси. Слухання й аналіз пісні можна доповнити її розучуванням (за бажанням учнів). Продовжити шкільну тематику доцільно виконанням раніше розучених вокальних творів про школу.

Наступний етап уроку передбачає актуалізацію знань учнів про пісню, танець і марш (за допомогою вірша та малюнків на с. 11), проведення відповідної рухливої вікторини та розповідь учнів про місце пісенної, танцювальної та маршової музики в їхньому житті.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Глухі і дзвінкі букви.
Ви зараз читаєте: Що таке музика