Шкіра – Тканини – Біологія людини

Біологія
Біологія людини

Тканини

Шкіра

Шкіра виконує такі функції:
1) захисна – непошкоджений шкірний покрив є міцним захистом від хвороботворних мікроорганізмів;
2) терморегуляторна – крізь поверхню шкіри постійно відбувається виділення тепла, випаровування поту також призводить до охолоджування організму;
3) виділення – з поверхні шкіри протягом доби виділяється 500 мл поту;
4) обмінна – шкіра бере активну участь в обміні вітаміну D, у накопиченні та обміні жирів;
5) рецепторна – у шкірі знаходиться

безліч рецепторів больової, температурної і тактильної чутливості.
Шкіра складається з епідермісу, дерми (власне шкіри) і підшкірної жирової клітковини.
Епідерміс – зовнішній шар шкіри, представлений багатошаровим зроговілим епітелієм завтовшки 0,05-1,5 мм. Внутрішній шар епідермісу складається із живих клітин, що діляться і відповідають за його оновлення. Зовнішні шари епідермісу складаються з мертвих клітин – лусок, заповнених білком кератином. Вони постійно злущуються з поверхні шкіри, видаляючи налиплі частинки пилу, бруду та мікроорганізми. Таким чином, основна функція епідермісу – захисна.
/> Шкіра   Тканини   Біологія людини
Дерма Утворена сполучною тканиною завтовшки 1-2,5 мм. Вона складається з двох шарів – сосочкового і сітчастого. Сосочковий шар (зовнішній) представлений пухкою сполучною тканиною. Він утворює сосочки, що заходять в епідерміс. До них підходять кровоносні судини, завдяки чому здійснюється живлення клітин епідермісу. Сосочки відповідають за формування шкірного рельєфу. Сітчастий шар містить безліч колагенових волокон, що йдуть під кутом один до одного і надають шкірі пружності та еластичності. Тут залягають корені волосся, сальні та потові залози.
Підшкірна жирова клітковина містить жирову тканину й виконує важливу роль у терморегуляції, є жировим депо організму. Товщина цього шару може досягати декількох сантиметрів.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Амплітуда коливання.
Ви зараз читаєте: Шкіра – Тканини – Біологія людини