ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ

& 14. ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ

“Розшифруй” запис: читай через клітинку у прямому і зворотному напрямку. Поясни прислів’я.

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ

Де діти навчаються? Чому потрібно вчитися? Як довго людина вчиться?

Я хочу дізнатися історію походження школи.

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ

Люди починають учитися з моменту народження, і їхнє навчання триває все життя. Тебе багато чого можуть навчити батьки, але не всього. Тому ти ходиш до школи. У школі тобі дають основні знання, необхідні в житті.

Навчають читати, писати, лічити, розв’язувати задачі.

Багато років тому шкіл не було. Хлопчики навчалися ремесла своїх батьків, а дівчатка вчились у своїх матерів господарювати вдома. Перші школи виникли в Давній Греції та Давньому Єгипті. Великий грецький мислитель Платон був першим учителем, який відкрив школу. Він назвав її академією. Пізніше Арістотель створив свою школу, назвавши її ліцеєм. Але це були школи, зовсім не схожі на твою. Наприклад, учитель міг просто говорити з учнями, гуляючи по саду або парку. Пізніше в школах стали навчати військової справи, боротьби, мов, лічби. У школах Давнього Риму

діти вчилися писати на воскових табличках та користуватися рахівницями для розв’язування задач. З появою великих міст і розвитком техніки знадобилося багато освічених людей. Тоді й збільшилася кількість шкіл.

У Київській Русі перші школи відкрив князь Володимир Мономах. До них приймали тільки хлопчиків. Їх навчали граматики, математики, астрономії, музики та риторики – мистецтва правильно й красиво говорити. Випускники цих шкіл ставали впливовими людьми, державними діячами.

У наш час школи є в усіх країнах світу. Діти навчаються в них декілька років. Випускники шкіл можуть продовжувати навчання за обраною спеціальністю.

Сучасна школа – це навчальний заклад, у якому діти здобувають освіту. А ще – це великий дружний колектив учителів і учнів. У кожної школи є своя історія і свої традиції. А є загальношкільні традиції, як, наприклад, Свято першого дзвоника.

Розгляньте таблицю. Скільки років навчаються школярі Англії, Франції та Німеччини? Коли в цих країнах починається навчальний рік?

Країна

Англія

Франція

Німеччина

Державна

Мова

Англійська

Французька

Німецька

Початок

Навчання

У вересні

У вересні

У вересні

Завершення

Навчання

У червні

У червні

У липні

Скільки років навчаються

11 років

13 років

12 років

Ознайомся з думками учнів про школу. Які з них ти поділяєш?

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ “Я дуже люблю нашу школу. За що? Не знаю. Хіба знають “за що”, коли люблять? Мені тут просто добре, мені хочеться сюди приходити. Тут завжди цікаво. Кожний день – свято! Найкращі друзі – це шкільні друзі!”

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ “Школа навчає нас багатьох речей. І не тільки читання, письма та лічби, але й дружби, взаємодопомоги, терпіння, творчості. Школа навчає нас бути відповідальними, розуміти й поважати одне одного. Яким би нелегким не здавалося шкільне життя, воно все одно найкраще!”

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ “У школі ми вчимося головного – бути порядними, чесними, добрими та чуйними. Яким ти будеш у шкільні роки, таким і станеш у подальшому житті”.

ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ “У школі ми вчимося не тільки писати, читати, лічити. Ми навчаємося жити”.

Що ти знаєш про історію й традиції рідної школи?

Підготуйте повідомлення “Моя школа”. Користуйтеся пам’яткою.

Пам’ятка “Як складати повідомлення”

– Подумай, де знайти матеріал для повідомлення. Джерела знань, які тобі допоможуть: енциклопедії, довідники, книги, навчальні фільми, люди-спеціалісти, власні спостереження.

– Поміркуй, як зберігатимеш дібраний матеріал. Ти можеш складати дібране в папки та конверти, робити записи в зошиті.

– Збирай матеріал за планом. Подумай, про що треба сказати спочатку, про що розповісти потім, як закінчити повідомлення.

– Запитай у вчителя, як оформити готовий матеріал. Для цього існують певні правила (оформлення має бути акуратним!).

– Роби текст повідомлення зрозумілим для себе, тоді він буде зрозумілий іншим.

– Перед виступом у класі потренуйся вдома.

– Пам’ятай:

Краще не читати повідомлення, а розповідати. Захопити своїх слухачів можна жвавою й цікавою розповіддю.

Треба діяти, не боячись помилок! І працювати слід старанно!

Тепер я знаю, що кожна дитина має право навчатись у школі. Я знаю історію та традиції рідної школи.

Я прагну зберігати традиції моєї школи й бути старанним учнем.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Як позначаються гори на карті.
Ви зараз читаєте: ШКОЛА. ІСТОРІЯ РІДНОЇ ШКОЛИ. ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ