ШТУЧНА ВОЩИНА


ШТУЧНА ВОЩИНА – тонкі воскові листи з видавленими в них шестикутними денцями чарунок, виготовляється з чистого бджолиного воску. Ш. в. прикріплюють до рамки, у такому вигляді вона є основою для відбудування бджолами стільників.

Сьогодні Ш. в. виготовляється вощаними виробничими машинами. Вона буває двох типів: “максимум” – із крутим нахилом ромбиків, що утворюють чарунки (120°), і “напівмаксимум” – з кутом нахилу 130°. Вощина “максимум” має глибші чарунки й тому більше пристосована для роботи бджіл, але виготовлення

її складніше, ніж Ш. в. типу “напівмаксимум”. Стандартний розмір листа Ш. в. повинен бути 410 х 260 мм, а розмір чарунки між паралельними боками – 5,3-5,45 мм.

Якість Ш. в. характеризується рівномірним просвічуванням усіх трьох її ромбиків, що утворюють денця, якщо переглядати їх на світло, товщиною (кількістю листів у 1 кг) і міцністю на розрив (розривною довжиною). Розривна довжина повинна бути такою, щоб підвішена за верхній кінець смужка Ш. в. завширшки 5 см обривалася під власною вагою. Механічна потужність Ш. в. залежить також від тривалості її вилежування: чим довше лежить вощина, тим міцнішою вона буде. Якість Ш.

в. дуже залежить від якості воску. Тому матеріал для її виготовлення потрібно підбирати так, щоб у суміші було не менше ніж 50 % першосортного пасічного воску.

Вощина у процесі виготовлення вбирає в себе певну кількість вологи (1-5 %), тому, купивши свіжозроблену вощину, перед використанням її необхідно добре просушити.

Статистичний характер законів спадковості.
Ви зараз читаєте: ШТУЧНА ВОЩИНА