СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУБіологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

Організми, що населяють планету Земля, надзвичайно різноманітні: рослини, гриби, тварини, бактерії. Існує близько 10 млн. видів організмів. Вони живуть у водоймах, грунтах, на поверхні суходолу, у повітрі, в інших живих організмах. В залежності від притаманних організмам особливостей будови та процесів життєдіяльності вчені поділяють їх на великі систематичні групи. Науку про різноманітність видів живих істот називають систематикою.

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

class=""/>

Вчені-систематики розробили правила класифікації організмів. Класифікація організмів – це визначення їхнього положення серед інших істот, тобто належність до певних систематичних одиниць – таксонів (від грец. taxis – порядок, розміщення). Основною (вихідною) систематичною одиницею є вид. Вид – це група організмів, подібних за особливостями будови та процесів життєдіяльності, які можуть вільно схрещуватися між собою в природі й давати потомство. Особини кожного виду також характеризуються однаковими вимогами до умов існування та займають певну територію.

Для класифікації тварин є

такі основні таксони: вид, рід, родина, ряд, клас, тип. Для класифікації рослин: вид, рід, родина, порядок, клас, відділ. Вищий систематичний таксон у системі органічного світу – царство. Усі живі організми відносять до надцарства Прокаріоти або надцарства Еукаріоти. Прокаріоти – без’ядерні одноклітинні організми, представлені царством Дроб’янки, до якого належать бактерії та ціанобактерії. До надцарства Еукаріоти належать царства Рослини, Тварини, Гриби.

Засновник наукової систематики – великий шведський учений XVIII ст. Карл Лінней. Він розробив бінарну номенклатуру. За її правилами видова назва латинською мовою складається з двох слів: перше слово – назва роду, друге – видовий епітет (наприклад, кульбаба звичайна).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...


Родина цибулевих.
Ви зараз читаєте: СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ