СПЕРМА

СПЕРМА – сім’яна речовина, виділювана при статевому акті. С. складається зі сперматозоїдів і продуктів виділення статевих органів. Сперматозоїди знаходяться у насінниках, що лежать із боків черевця трутня. Зрілі сперматозоїди являють собою дрібні тіла з довгими вібруючими хвостиками. У трутня запас С. зберігається в насінниках до кінця життя. Під час спарювання С. з насінників спускається сім’япроводами у секреті мускусних залоз через сім’явивідну канальну протоку в луковицю пеніса.

У матки С. надходить у парні яйцепроводи.

При черговому спарюванні вона одержує нові порції С. Один трутень виділяє до 0,84 мм3 С., матка ж, після повернення зі спарювання, може мати її в кілька разів більше.

У матки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з’єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім’яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім

вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім’яприймачі. Сперматозоїди усередині сім’яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.

Яйце яйцепроводом спускається в піхву й після закінчення процесу дозрівання запліднюється сперматозоїдами, які надходять із сім’яприймача. Із запліднених яєць розвиваються личинки самок, із незапліднених – личинки трутнів.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Знаходження дробу від числа.
Ви зараз читаєте: СПЕРМА