Стебло – Органи рослинБіологія
Ботаніка

Органи рослин

Стебло

Центральна частина стебла деревних рослин зайнята Деревиною, далі йде тонкий прошарок твірної тканини – Камбію, ззовні розташовується Кора.
Стебло   Органи рослин
Головна маса деревини Становить омертвілі клітини: судини та трахеїди, що виконують провідну функцію, і різні види склеренхімних клітин. Також до складу деревини входять паренхімні клітини, їх особливо багато в центральній частині, де вони утворюють серцевину. Співвідношення клітин визначає фізико-механічні

та хімічні властивості деревини.
Камбій Являє собою тонкий прошарок бічної меристеми, у результаті поділу і диференціації клітин якої відбувається наростання стебла в товщину. Свою роботу камбій здійснює протягом вегетативного періоду, а взимку його діяльність припиняється. Річні кільця на зрізі стовбура показують приріст за кожний вегетаційний період.
Кора Складається з двох відділів – Кірки І Лубу. Луб прилягає до камбію, складається з ситоподібних елементів, паренхімних клітин і луб’яних волокон, які є механічною тканиною і виконують опорну функцію. Кірка розташована ззовні, утворюється в результаті
багаторазового закладання прошарків перидерми й виконує захисну функцію.
Транспорт води та розчинених у ній речовин від коренів до листків здійснюється провідними елементами деревини, а транспорт продуктів асиміляції від листків до коренів – провідними елементами лубу.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Будова скелета людини.
Ви зараз читаєте: Стебло – Органи рослин