Структура та інфраструктура міжнародних економічних відносин

Структура та інфраструктура міжнародних економічних відносин – сукупність основних елементів міжнародних економічних відносин, відповідних установ та організацій і системи взаємозв’язків, що формують спосіб взаємодії, внутрішню організацію міжнародних економічних відносин (МЕВ). Передусім виділяють міжнародні техніко-економічні відносини і міжнародні відносини економічної власності. Перші – відносини міжнародної спеціалізації, концентрації виробництва тощо, які формують матеріально-речову форму процесу інтернаціоналізації

продуктивних сил і в поєднанні з ними утворюють міжнародний технологічний спосіб виробництва; другі – процес привласнення суб’єктами міжнародних економічних відносин різноманітних об’єктів: товарів, послуг, робочої сили, інтелектуальної власності в усіх сферах суспільного відтворення (у безпосередньому виробництві, розподілі, обміні та споживанні). Суб’єктами МЕВ є різні рівні держави (центральної або федеральної та муніципальної), державні підприємства й організації, міжнародні організації, міжнародні фінансово-кредитні інститути, ТНК і ТНБ, а також національні підприємства, фірми та компанії.
Структуру МЕВ розглядають і щодо різних сфер суспільного відтворення. Зокрема, у сфері безпосереднього виробництва здійснюється міжнародний суспільний поділ праці в різних формах, передусім в одиничній – спеціалізація між окремими національними компаніями (подетальна, повузлова, предметна, потехнологічна), спеціалізація у сфері науково-технічних, проектно – конструкторських та інших розробок. Інфраструктура МЕВ охоплює міжнародні економічні та фінансово-кредитні установи та організації загальносвітового масштабу: СОТ, Світовий банк, МВФ, Міжнародна торгова палата та ін. Виокремлюють також міжнародні економічні та фінансово-кредитні установи на регіональному рівні: ЄБРР, Рада Міністрів ЄС, Європейська комісія. Європейський інвестиційний банк та ін. Елементами С. та і. МЕВ є міжнародні організаційно-економічні відносини (міжнародний маркетинг, менеджмент, обмін досвідом та ін.), що активно формуються з часу розгортання НТР, а також базисні елементи міжнародного господарського механізму, ядром якого є наднаціональне регулювання МЕВ.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Як дихають тварини.
Ви зараз читаєте: Структура та інфраструктура міжнародних економічних відносин