СУЧАСНА СВІТОВА ФІЛОСОФІЯ. НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФІЯ


СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ

Урок 34 . СУЧАСНА СВІТОВА ФІЛОСОФІЯ. НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФІЯ

Мета: розкрити особливості сучасної світової філософії, погляди видатних сучасних філософів; виховувати шанобливе ставлення до надбань філософської думки.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: евристична бесіда з елементами медіа-презентацій.

Обладнання: медіа-дошка, комп’ютери.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація знань. Мотивація учнів

Учитель. На уроках світової художньої

культури, літератури ви знайомилися з сучасними тенденціями в культурі й мистецтві, які відображають уявлення сучасних людей про світ, людину, космос.

1) Що цікавого в цих уявленнях ви для себе відкрили?

2) Чим відрізнялися ці картини сучасного світу від стародавніх поглядів на Всесвіт?

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя.

– Сучасне суспільство усвідомлює свій стан динамічної практичності. У його філософській саморефлексії віддзеркалюється стурбованість про те, наскільки в цьому функціонально діяльнісному стані зберігають і мають силу критерії розумності, бо власне вони визначають

факт практичності розуму. Українське суспільство, яке втягується в багатовимірну активність сучасного цивілізованого світу, вже встигло відчути, що далеко не все, що воно намагається “практикувати” в боротьбі за елементарне виживання, далеко не весь масив активного функціонування в нових структурах та інститутах забезпечують повноцінний практичний стан учасників соціальних дій. Сучасний українець має відчути “прагматичну” й “моральну віру” стосовно власних дій, їх доцільності та очевидності. Зараз дуже часто сперечаються про те, яка філософія потрібна українському суспільству сьогодні. Намагатись рекомендувати сучаснику принади однієї з багатьох філософій, кваліфікувати її як найліпшу або ж триматись доморощеної традиції і нічого більше було б просто безглуздо і смішно. Але в духовно розгубленому суспільстві не завадила б принаймні власна версія філософії прагматизму, що поціновує дію, сповнену віри.

Сучасна практична філософія відкриває очі на багатомірний світ практики, де особистість має утримувати свою практичну самість, починаючи від інтерекзистенціальних ситуацій спілкування до інституціоналізованих акцій солідарності в політиці чи формування нових правил поведінки в економіці та ін. Викладання основ практичної філософії могло б слугувати раціонально-критичному розумінню практичних установок, без чого неможливо уявити сучасну особистість і сучасне суспільство.

2. Виступи учнів з медіа-проектами про сучасні тенденції, напрямки філософської думки, сучасні філософські школи.

3. Виступи учнів з повідомленнями про стан філософської думки в сучасній Україні.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

Підготуватися до заліку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Вади зору та їх виправлення.
Ви зараз читаєте: СУЧАСНА СВІТОВА ФІЛОСОФІЯ. НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФІЯ