Світ професії “людина

УРОК 28

Тема. Світ професії “людина – художні образи”

Мета: ознайомити дітей із професіями, що можна віднести до виду “людина – художні образи”, з інтер’єром, у якому працюють ці люди; розвивати творчу уяву, фантазію, спостережливість; виховувати охайність, любов до прекрасного.

Обладнання: малюнки, зразки робіт, пластилін.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

Стали, дітки, підтягнулись,

Один одному так щиро посміхнулись.

На урок увагу не забудьте взяти.

Сіли всі рівненько, починаєм працювати.

II.

Повідомлення теми і мети уроку

Учитель демонструє малюнки із зображенням представників творчих професій.

– Розгляньте малюнки і назвіть професії зображених людей. До кожного малюнка знайдіть відповідні слова: колір і лінія; танцювальні рухи; міміка і голос; музичні звуки; художнє слово; об’ємні форми.

– Який вид художньої творчості подобається вам найбільше?

– Художня діяльність людини дуже різноманітна. Вона пов’язана з різними видами мистецтв: кіно, живопис, театр, поезія, музика, архітектура та ін. Сьогодні ми ознайомимося з деякими з них.

III. Бесіда про професії людей виду

“людина – художні образи”

1. Ось художник-живописець,

До мольберта він стає.

Ніби паличку чарівну,

В руки пензлика бере.

Як художник вирушає

На пленері працювати –

В ліс, до річки,- поспішає

Він етюдника узяти.

У художника в майстерні

Різних фарб завжди багато.

Аквареллю і гуашшю

Ти вже вмієш працювати!

Мольберт – це дерев’яна підставка, на якій установлюють підрамок із полотном, картоном.

Працювати на пленері – означає працювати на природі.

Етюдник – дерев’яний ящик, у якому міститься все потрібне для роботи (фарби, пензлі, палітра).

2. Ось станок – на ніжках дошка,

Що на столик схожа трошки.

Її можна обертати –

Усе зайве відсікати.

Молотки, стамески, петлі,

Пилка, стеки, топірці

Стануть скульптору в пригоді,

Як опиняться в руці.

– Скульптурне зображення буває об’ємним або рельєфним. Перш ніж створити щось, скульптор виготовляє малі пошукові роботи. Спочатку – зі слухняного пластиліну. Це і є ескізи. Потім найвдаліші ескізи майстер утілює у дереві, камені, металі.

3. Глина в кого ожива?

Творить з неї хто дива?

В кого посуд, ніби жар?

Ну, звичайно ж, це… (гончар).

– Як у народі кажуть: “Гончара глина годує”, “Глина для гончара, що пісня для солов’я”.

IV. Фізкультхвилинка

V. Практична робота

– Ну що ж, давайте і ми сьогодні на уроці спробуємо виконати гончарську справу.

Девіз нашого уроку: “Землю красить сонце, а людину – праця”. Як ви розумієте це прислів’я?

– Перед тим, як розпочати роботу, слід пригадати правила роботи з пластиліном (див. урок 7).

– Скажіть, що ви знаєте про іграшки?

– Де їх виготовляють?

– Колись давно люди для своїх дітей виготовляли іграшки власноруч. Учитель демонструє малюнки із зображенням народних іграшок.

– Оберіть, яка іграшка вам найбільше сподобалася, і спробуйте відтворити її, або придумати свою. Також зверніть увагу на її оздоблення.

VI. Підсумок уроку

Гра “Перевір себе”

Відгадай професію за її описом.

1. На дозвіллі я люблю

Розім’яти глину.

Потім з неї я ліплю

Коника, пташину. (Гончар)

2. Камінь, скло, кістки, метал –

Це твердий матеріал.

Різьблять з дерева скульптури –

Із уяви чи з натури. (Скульптор)

3. Ось пастель, шматочки крейди,

Є вуглина й олівець,

Ручки, фарби і фломастер –

Всім працює сміло майстер. (Художник)

– Чи сподобався вам наш урок?

– Оцініть виготовлені іграшки за “шкалою оцінювання”.

– На наступний урок підготуйте тканину та кольорові нитки для вишивання.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Світ професії “людина