СВІТЛОВИЙ РЕЖИМ РОСЛИН

Екологія – охорона природи

СВІТЛОВИЙ РЕЖИМ РОСЛИН – умови освітлювання рослин. Джерелом освітлення є природна радіація сонячна або штучні електросвітильники. С. р. р. характеризується: інтенсивністю випромінювання, спектральним складом світла, тривалістю денного освітлення, співвідношенням тривалості дня і ночі, а в умовах штучного освітлення співвідношенням періодів освітлення і затемнення. При оцінці С. р. р. враховують фізіологічне значення променів спектра. Найбільше значення мають промені видимої частини спектра (400-700 нм),

що становлять близько 50 % енергії сонячної радіації. Саме їх поглинають рослинні пігменти-хлорофіли та каротиноїди в процесі фотосинтезу. Ультрафіолетові промені (400-300 нм) становлять від 3 до 5 % енергії сонячної радіації й у фотосинтезі безпосередньої участі не беруть. Інфрачервоне випромінювання (750 і більше нм) становить 45-50 % сонячної радіації, поглинається водою, що є в рослині, спричиняє нагрівання і підсилює транспірацію.

Найсприятливіший С. р. р. для рослин створюють, регулюючи їх густоту стояння відповідним доглядом (викорчовуванням чагарників, формуванням крони у дерев, вирубками догляду та ін.).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...WordPress › Error

There has been a critical error on your website.

Learn more about debugging in WordPress.