СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ


ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Український народ дуже працьовитий. Але в його житті важливе місце посідають не тільки будні, але й свята. вони урізноманітнюють повсякдення, дають можливість відпочити, набратися сил.

Державні свята офіційно оголошуються вихідними днями. Основними державними святами в Україні є: новий рік – 1 січня, Різдво Христове – 7 січня, Міжнародний жіночий день – 8 березня, День Перемоги – 9 травня, Великдень (Пасха), Трійця – святкуються за релігійним календарем, День незалежності України

– 24 серпня.

День незалежності України – найвизначніше свято нашої держави. У цей день на головній вулиці столиці – Хрещатику – відбуваються урочисті заходи та святковий парад.

СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Понад шістдесят свят вважаються неофіційними. вони не відзначені червоним кольором у календарі. Здебільшого це професійні та міжнародні свята. Серед них – День матері (друга неділя травня), День захисту дітей (1 червня), День знань (1 вересня), День людей похилого віку (1 жовтня) тощо.

Новорічні й різдвяні свята найулюбленіші в Україні. Багато радощів приносять вони і дорослим, і дітям: народні

гуляння, феєрверки, подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки, веселі зимові канікули й головну окрасу свят – ялинку, що сяє різнобарвними вогнями.

Дуже урочистим є святкування в Україні Великодня, або Пасхи. великодні свята відродили дивовижне народне мистецтво – писанкарство.

1. Додай до наведеного в тексті переліку свят ті, які відзначають у твоїй родині. 2. Розкажи, які великодні традиції ви зберігаєте.

ПИСАНКА

Розмалюю писанку,

Розмалюю,

Гривастого коника

Намалюю.

Розмалюю писанку,

Розмалюю,

Соловейка-любчика

Намалюю.

СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Розмалюю писанку,

Розмалюю,

Різьблену сопілоньку

Намалюю.

А сопілка буде грати,

Соловейко щебетати,

А гривастий кониченько –

Славно танцювати.

Дмитро Чередниченко

Принесіть у клас писанки або малюнки (світлини) писанок, які зберігаються у вас удома. Разом із батьками організуйте виставку. Обговоріть візерунки писанок.

РОБИМО ВИСНОВКИ З ТЕМИ “ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ”

Україна – незалежна, миролюбна держава зі своїми символами (гімн, прапор, герб, рідна мова). обов’язком кожного громадянина України є їх шанування.

Незалежно від національності всі ми – громадяни України, які мають рівні права на життя та його захист, на працю, освіту, відпочинок.

Правопорушення – це дії, що порушують права інших людей. За скоєне завжди треба відповідати перед законом.

Громадяни України дбають про довкілля, зберігають історичні та культурні надбання народу, звичаї та традиції.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Правило екологічної індивідуальності.
Ви зараз читаєте: СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ