Східний економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 5 АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

5.2. РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Східний економічний район

Коротка економіко-географічна характеристика

Східний економічний район – промислово-аграрний, спеціалізацією якого в загальнодержавному поділі праці є галузі машинобудування і металообробки та хімічна промисловість.

До складу Східного економічного району входять Полтавська, Сумська і Харківська області. Більшість території регіону знаходиться у лісостеповій

зоні, шість районів Сумської області – у поліській, кілька районів Полтавської – у степовій зоні.

Площа району складає 84 тис. км2, або 13,9% території України. Тут проживає 5919,7 тис. населення, з них міського – 4168,3, сільського – 1751,4 тисяч. Обсяг ВВП в 2000 р. склав 22606,8 млн. гривень.

Природно-географічні умови в цілому сприятливі для розвитку продуктивних сил. Висока щільність населення, розгалужені транспортні зв’язки обумовили розвиток промисловості, перш за все, машинобудування. За обсягом і різноманітністю продукції машинобудівних заводів Східний економічний район є провідним в Україні.

Велике місце в структурі економіки регіону займають харчова і легка промисловість, а також агропромисловий комплекс, який розвивається на базі багатогалузевого сільського господарства.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Значення рослин у житті людини.
Ви зараз читаєте: Східний економічний район – РОЗМІЩЕННЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ ПО РЕГІОНАХ УКРАЇНИ