ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 7; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчі здібності; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 136, завдання 844; 845)

Завдання 844

– Прочитайте порядок дій і розв’язання виразу.

Завдання 845

– Скільки разом горобців?

2. Гра “Досвідчений грибник”

– Хто з вас ходив у ліс по гриби?

Які їстівні гриби вам відомі? (Білий гриб, сироїжки, маслюки, рижики, підберезники, підосичники, опеньки, лисички)

На дошці – таблиця “їстівні і отруйні гриби”.

– Чим небезпечні отруйні гриби?

– Ми сьогодні на нашій математичній галявинці теж збиратимемо гриби. А щоб у ваш кошик не потрапили мухомори, поганки або несправжні опеньки, збирайте лише ті грибки, на яких написані відповіді таблиці множення числа 7.

На дошці розташовані “грибки”, учні знімають їстівні гриби з правильною відповіддю, називають приклад, якому відповідає відповідь, і кладуть грибок до кошика.

3. Складання

виразів та обчислення їх значень

– Різницю чисел 73 і 66 помножити на число 6.

– Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 6.

– Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3.

4. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

14; 21; 28; …; …; 49; …; 63.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 7.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 136-137)

Завдання 846. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на число 7. Читають хором таблицю ділення на число 7, в якій закриті відповіді.

– Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 2?

– Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 8? 3? 7? 4? 6? 5?

Завдання 847

Учні читають вираз 28 : 7 = 4 по-різному. Пояснюють, на що вказують числа 28; 7; 4.

Завдання 848. Коментоване розв’язування завдання

Учні записують множину чисел, що діляться на 7.

Клас

Завдання 849. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7

Завдання 850

Самостійний запис розв’язання задачі.

Завдання 851

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язування.

1) Яке друге число?

2) У скільки разів друге число більше від першого?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання виразом ((7 + 42) : 7 = 7 (р.)).

Решта учнів під керівництвом учителя розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 852

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Математичний диктант

– Яке число потрібно поділити на 6, щоб отримати 7?

– Яке число в 7 разів менше 49?

– Перший множник 5, другий невідомий, добуток 35. Чому дорівнює другий множник?

– У скільки разів 63 більше від 7?

– На яке число потрібно розділити 54, щоб отримати 9?

– Назвіть усі числа, на які ділиться число 18.

– Назвіть декілька чисел, які при множенні дають 24.

Відповіді: 42; 7; 7; 9; 6; 1, 2, 3, 6, 9,18; 1 і 24, 6 і 4, 3 і 8.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

– Василько з’їв на дві пампушки більше Миколки і на дві пампушки менше Олі. Разом вони з’їли 12 пампушок. Скільки з’їв кожен?

Розв’язання

1) Скільки з’їли б діти, якби Василько з’їв стільки, скільки Миколка? (12 – 2 = 10)

2) На скільки Оля з’їла більше Миколки? (2 + 2 = 4)

3) Скільки з’їли б діти, якби і Оля, і Василько з’їли кожний стільки, скільки Миколка? (10 – 4 = 6)

4) Скільки з’їв Миколка? (6 : 3 = 2) І так далі.

Відповідь: 2; 4 і 6.

– Число 8 можна розкласти на два доданки по-різному. Яка пара таких доданків при множенні дає найбільший добуток? (4 і 4)

Міркування записуються у вигляді таблиці.

Склад числа 8

1 і 7

2 і 6

3 і 5

4 і 4

Добуток

1 • 7 = 7

2 • 6 = 12

3 • 5 = 15

4 • 4 = 16

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 137, завдання 853; 854.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ