Такі різні настрої

Урок 8

Такі різні настрої

Мета уроку: вчити учнів розуміти емоційний зміст музичних творів. Познайомити з музикою “Дитячого альбому” П. Чайковського. Розвивати чуттєву сферу, музичні здібності. Засобами музики виховувати в учнів кращі якості характеру – душевність, чуйність, спроможність співчувати іншим людям. Підтримувати позитивне ставлення до життя.

Очікувані результати: учні визначають емоційно-образний зміст музичних творів, роль засобів виразності у створенні образу музики, порівнюють настрій і характер музичних

творів, беруть участь у народних музичних іграх, виразно співають, ритмічно рухаються під музику.

Обладнання:

Тип уроку: комбінований; поглиблення теми, засвоєння нових знань.

Домінанти уроку:

– музика виражає почуття і настрої;

– емоційно-образний зміст музичних творів.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком _____,

Кількість присутніх на уроці _____,

Відсутніх _____.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до

класу під звучання пісні Л. Дичко “Гарний настрій” або “Веселі нотки” М. Шутя.

2.2. Музичне привітання. Розспівування. Поспівка “Наша пісенька проста” (муз. А. Александрова).

2.3. Виконання вивчених пісень (“Осінь”, “Пісня про зарядку”, “Веселі гуси” тощо).

2.4. Розучування пісні “На місточку” (муз. А. Філіпенка).

2.5. Бесіда з учнями за темою уроку.

2.6. Слухання п’єс “Хвороба лялька” та “Нова лялька” з “Дитячого альбому” П. Чайковського (або п’єси В. Косенка “Не хочуть купити ведмедика”, “Купили ведмедика”).

2.7. Музичні ігри. Українська народна пісня-гра “Ой до нори, мишко”.

2.8. Узагальнення матеріалу уроку.

2.9. Вихід із класу під звучання вивчених пісень за вибором учнів.

НАША ПІСЕНЬКА ПРОСТА

Поспівка

Такі різні настрої

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Музичне привітання.

3.2. Розспівування.

3.3. Виконання в русі вивчених пісень. Які настрої виражені в них?

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна співбесіда з учнями.

Музика виражає різні почуття і настрої людини. Услуховуючись в музику, ми вчимося відчувати і розуміти її характер і образний зміст, співчувати іншим людям; завдяки музиці стаємо більш чуйними і добрими.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.

5.2. Розучування пісні “На місточку” (муз. А. Філіпенка).

5.3. Слухання п’єс П. Чайковського “Хвороба ляльки” і “Нова лялька” з “Дитячого альбому”.

– Який настрій виражений в музиці?

Порада вчителю.

Познайомити учнів з портретами композиторів П. Чайковського і В. Косенка.

5.4. Українська народна музична гра “Ой до нори, мишко” (інсценізація).

6. Узагальнення та закріплення знань

– Які твори прозвучали на уроці та який настрій вони виразили?

– Музика якого настрою подобається учням?

– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Музика П. Чайковського розповіла про ляльку, але почуття в ній – справжні. Музика вчить відчувати, краще розуміти життя і людей.

8. Домашнє завдання

Слухати музику.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Такі різні настрої