Ти і музика

Урок 17

Ти і музика

Мета уроку: привернути увагу учнів до ролі музики в нашому житті. Збагачувати уявлення про музичні твори казкового змісту, музику із мультфільмів. Розвивати в школярів співацькі навички, почуття ритму, творчі здібності, фантазію і уяву. Виховувати культуру виконання і слухання музики, викликати пізнавальний інтерес щодо казкових сюжетів, втілених у музиці. Пояснити, що таке балет.

Очікувані результати: учні розповідають про свої зустрічі з музикою під час зимових канікул, виразно виконують в русі вивчені пісні,

ігри й хороводи, ритмічно рухаються під музику, висловлюють власні враження про музику із мультфільмів, мають уявлення про балет.

Обладнання:

Тип уроку: урок уведення в тему.

Домінанти уроку:

– музика навколо нас;

– музика із мультфільмів;

– балет.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком _____,

Кількість присутніх на уроці _____,

Відсутніх _____.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під звучання новорічних

пісень.

2.2. Музичне привітання.

2.3. Розспівування. Поспівка “Завітайте всі до нас”.

2.4. Бесіда з учнями про зустрічі з музикою під час зимових канікул.

2.5. Виконання в русі новорічних пісень.

2.6. Розучування пісні “Морозець” (муз. Б. Фільц).

2.7. Знайомство з балетом П. Чайковського “Лускунчик”.

2.8. Перегляд відео-фрагменту мультфільму “Лускунчик” з музикою П. Чайковського.

2.9. Узагальнення.

ЗАВІТАЙТЕ ДО НАС

Поспівка

Ти і музика

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Музичне привітання.

3.2. Розспівування.

3.3. Співбесіда з учнями про зустрічі з музикою під час зимових канікул.

3.4. Виконання в русі вивчених зимових пісень.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда.

Після розповідей учнів про зустрічі з музикою під час зимових канікул дійти висновку, що музика звучить навколо нас і неможливо уявити наш світ без музики. На уроках музичного мистецтва ми переконаємось, що музика тісно пов’язана з життям людей і здавна грає в ній важливу роль.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Розучування пісні “Морозець” (муз. Б. Фільц).

5.2. Знайомство з балетом П. Чайковського “Лускунчик”.

5.3. Музика із мультфільмів.

Музика П. Чайковського в мультфільмі “Лускунчик”.

Порада вчителю.

Розповідь про балет “Лускунчик” доповнити переглядом найбільш відомого відео-фрагменту. Відеоматеріал допоможе учням краще зрозуміти особливості балетного жанру і запросить їх до казки.

6. Узагальнення та закріплення знань

– З музикою якого композитора познайомилися учні? Чим вона їм сподобалася?

– Що таке балет?

– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Музика оточує нас. Вона розповідає про життя і навколишній світ, дарує нові враження і почуття, робить наше життя яскравішим, збагачує нас духовно.

8. Домашнє завдання

Слухати музику.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Ти і музика