ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

ПРИРОДА ВЗИМКУ

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

Пригадай, яких птахів називають осілими.

Узимку мало корму для птахів. Синиці, повзики збираються у зграйки і перелітають з місця на місце в пошуках насіння різних рослин. У такій зграйці зустрічається й дятел. Він гострим дзьобом дістає личинки комах з-під кори дерев. Буває, що личинки падають у сніг. Синиці спритно підхоплюють їх. Так і мандрує табунець пташок від одного дерева до іншого.

З далекої півночі прилітають до нас зимувати сіренькі чечітки. У них груди малинові й червона

шапочка на голові. Птахи літають табунами, спритно лазять по деревах. Причепиться пташка на тонесеньку гілочку берези вниз головою і смакує насіння! Чит-чит! Чит-чит! – перемовляються чечітки.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

З’являються омелюхи. У них чудові великі чубчики на голові, кінчик хвоста жовтий із червоною облямівкою, і на крилах серед жовтих пі Р’їнок червона смужка. Омелюхи прилітають до нас з північних ялинових лісів. Кожен омелюх з’їдає за день більше ягід, ніж важить сам. Зате і користь цим приносить. Бо насіння, що в плоді, не перетравлюється в шлунку омелюха, і пташка розсіває насіння по

лісу й по садах.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

З першим снігом з’являються в наших краях снігурі. їх можна впізнати по яскраво червоних грудках. Птахи ласують плодами горобини. При цьому викльовують насіння, а плоди викидають. Знайдеш під деревом покльовані плоди – це сліди снігурів.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

Деякі осілі птахи – сороки, галки, сірі ворони, які можуть поїдати найрізноманітнішу їжу, прилітають ближче до людських осель, де знаходять поживу на смітниках, у дворах. Ночують ці птахи в захищених від вітру місцях, під дахами будинків, у кущах, на деревах.

Перевір себе

1. Яких птахів взимку можна зустріти в наших лісах? Чим вони живляться?

2. Які птахи прилітають до нас з півночі? Чому?

3. Як узимку живуть осілі птахи?

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ За якими птахами ти спостерігав узимку? Розкажи про свої спостереження.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ Пограйте в гру “Хто більше”. Назвіть птахів, яких можна зустріти в лісі, у парку взимку. Виграє той, хто назве більше.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ Чи правильне таке твердження?

Сороки, галки, сірі ворони залишаються зимувати, бо в них не вистачає сил для перельоту в теплі краї.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ Перевір прикмети.

Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.

Горобці ховаються в затишок – на мороз і заметіль.

Прочитай

Допоможи птахам!

Лютої зими багато птахів потерпає від голоду. Тому найпростіша годівничка може врятувати пташине життя. На балконі, в саду, в парку, в лісі можна влаштувати пташину їдальню.

Разом з дорослим зробіть кормовий столик. Це дощечка з низенькими бортиками, яку прилаштовують на високій ніжці або підвішують на гілку. Складнішою конструкцією є кормовий столик під дашком або годівничка-будиночок.

До поручнів балкона можна боком прив’язати звичайну літрову банку. Вийде непогана їдальня. Шматочки несолоного сала можна наколоти на годівничку-голку. Її роблять з дроту й підвішують на мотузці. Ще синиці полюбляють гарбузове й соняшникове насіння, насіння динь, кавунів. Омелюхи – прив’ялі плоди горобини, калини, бузини. Снігурі – ще й насіння клена, ясена, бузку, лободи.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ

Кормовий столик під дашком

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ Домовтеся, як взимку допомагатимете птахам, що – прилітають на шкільне подвір’я, у сад.

ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ Узимку життя птахів залежить від того, чи знайдуть вони корм. Кожен з нас може допомогти птахам пережити голодні часи.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Хімічні позначення.
Ви зараз читаєте: ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ЯК ЗИМУЮТЬ ПТАХИ