УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ. СПИСУВАННЯ З ДОШКИ ДВОСКЛАДОВИХ РУКОПИСНИХ СЛІВ. ДИКТАНТ ОДНОСКЛАДОВИХ СЛІВ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. СПИСУВАННЯ ПРИСЛІВ’Я ІЗ БУКВАРЯ. ЗАПИСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СЕБЕ

Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами, списувати друковані речення; вчити писати в зошиті без друкованої основи, списувати з дошки двоскладові рукописні слова, писати під диктування односкладові слова, виконувати творчі письмові завдання, списувати з друкованого тексту; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

2. Повторення гігієнічних правил письма

Учні

повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Завдання зі знаком питання (с. 62)

Учні читають загадку, пояснюють відгадку і друкують її у білому прямокутничку.

Потім виконують звуко-буквений аналіз слова літак.

2. Письмо слів

Діти читають хором перші два слова, пояснюють поєднання букв: ра та ко ос см он на вт.

Потім записують слова, диктуючи собі по складах.

Слова

Леонід Каденюк наводять, звертаючи увагу на поєднання букв: Ле ео он ід Ка ад де юк.

– Хто такий Леонід Каденюк? Що ви про нього знаєте?

– Народився Леонід Каденюк 1951 р. на Буковині в селі Клишківці Хотинського району, в родині вчителів. Мати – вчителька молодших класів, батько – вчитель фізкультури та праці. Він пройшов безліч випробувань, аби його мрія здійснилася, і в 1997 р. саме Леонід Каденюк став першим космонавтом незалежної України.

З 19 листопада по 5 грудня 1997 р. на американському “Соlumbia” SТS-87 Леонід Каденюк здійснив космічний політ у складі міжнародного екіпажу.

3. Списування друкованого речення

Діти читають речення. Переводять друковані букви на рукописні. Потім списують, диктуючи собі по складах, і перевіряють написане.

Фізкультхвилинка

4. Виконання творчих письмових завдань (с. 63)

– Напишіть перші букви імен однокласників.

– Як пишуться імена?

– Прочитайте слова ввічливості за першими буквами назв предметів. Напишіть їх. (Дякую, спасибі, вибач)

– Спишіть прислів’я з Букваря.

5. Записування інформації про себе (с. 64)

– Напишіть:

– Своє ім’я, прізвище та по батькові.

– Ім’я та по батькові своїх мами і тата.

– Ім’я та по батькові твоєї вчительки.

– Імена та прізвища твоїх найкращих друзів.

6. Письмо в зошиті без друкованої основи

1) Списування з дошки двоскладових рукописних слів з першого прочитання кожного: (шахи, тато, сини, сонце, річка, казка, пишний, смачний).

2) Складання речень з цими словами (усно).

3) Диктант односкладових слів.

Лось, дуб, сом, день, друг, стіл, рак, ліс, м’яч, дощ, борщ, ключ, цирк, край, сніг, чай.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Учитель повідомляє, що діти закінчили прописи і тепер будуть навчатися за іншим підручником і писати у звичайному зошиті. Ознайомлення з новим підручником відбудеться на наступному уроці. На останньому уроці букварного періоду можна влаштувати виставку прописів.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Кросворд “Слова”

УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ. СПИСУВАННЯ З ДОШКИ ДВОСКЛАДОВИХ РУКОПИСНИХ СЛІВ. ДИКТАНТ ОДНОСКЛАДОВИХ СЛІВ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. СПИСУВАННЯ ПРИСЛІВЯ ІЗ БУКВАРЯ. ЗАПИСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СЕБЕ

1) Мене ти промовляєш в знак подяки… (Спасибі)

2) Матуся виявляє до тебе свою…(любов).

3) І ранок, і день, і вечір буває… (добрий).

4) Сьогодні, завтра і завжди бажаю: “Доброго вам… (здоров’я)”.

5) Завинив – умій сказати… (“Пробачте”).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ. СПИСУВАННЯ З ДОШКИ ДВОСКЛАДОВИХ РУКОПИСНИХ СЛІВ. ДИКТАНТ ОДНОСКЛАДОВИХ СЛІВ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. СПИСУВАННЯ ПРИСЛІВ’Я ІЗ БУКВАРЯ. ЗАПИСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СЕБЕ