Уражаючи чинники звичайної зброї,- Надзвичайні ситуації, викликані пожежами, вибухами, техногенними та природними причинами

Безпека життєдіяльності

3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

3.5. Надзвичайні ситуації, викликані пожежами, вибухами, техногенними та природними причинами

3.5.1. Уражаючи чинники звичайної зброї

Звичайною називається зброя, дія якої базується на використанні енергії вибухових речовин та запалювальних речовин і сумішей.

Багато видів звичайної зброї за своїми характеристиками наближаються до звичайної ядерної зброї.

Найбільш руйнівні:

– вакуумна зброя;

– боєприпаси об’ємного вибуху;

кумулятивні та бетонобійні бомби;

– кулькові та касетні бомби.

У боєприпасах об’ємного вибуху використовують різного виду горючі суміші (метан, бутан, пропилен, метилацетилента ін.). Під час вибуху паливо розбризкується, випаровується, переміщується з киснем повітря та вибухає, утворюючи надзвукову повітряну ударну хвилю із надмірним тиском до ЗО кг/см2.

У запалювальних снарядах використовують напалм, фосфор та інші легкозаймисті речовини. Основний уражаючий чинник – вогонь, пожежа. Кумулятивні та бетонобійні бомби призначені для руйнування укриттів та споруд. Касетні та кулькові бомби призначені для знищення людей, техніки на великих площах. Уражаючи елементи: осколки, кульки, голки тощо.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Клімат північної америки.
Ви зараз читаєте: Уражаючи чинники звичайної зброї,- Надзвичайні ситуації, викликані пожежами, вибухами, техногенними та природними причинами