УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ НА ОСНОВІ ВРАЖЕНЬ ВІД ЕКСКУРСИ “КРАСА ОСІННЬОГО ПАРКУ”

Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами у природі; вчити висловлювати свої враження, використовуючи мовні засоби спілкування; збагачувати словниковий запас; розвивати вміння правильно будувати речення у монологічному і діалогічному мовленні; виховувати любов до природи, естетичне сприймання навколишнього.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Поетична сторінка

Ясне сонце не гріє,

Холодок повіва,

Затихає, жовтіє

На узліссі трава.

Осипаються клени,

Листя з дуба летить…

Лиш

ялинка зелена

Серед лісу стоїть.

Г. Бойко

– Якими барвами осінь розмалювала парк?

– Що вабить око в осінньому парку?

– Що навіває сум?

Хто в хустині червоненькій

Став у лісі між дубів?

Може, дівчина маленька

Назбирать прийшла грибів?

Ні, не дівчина там стала,

Горобина виростала,

Ту хустину гаптувала

Щедра осінь золота.

М. Познанська

– З ким поетеса порівнює горобину?

– У якому значенні вжито слово хустина?

– Що означає слово гаптувала?

– Доберіть синоніми до цього слова.

2. Бесіда

– Чи співзвучні слова віршів із тим, що

ви бачили в парку під час екскурсії?

– Що особливого для себе відзначили?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці розвитку зв’язного мовлення ви будете вчитися складати твір на основі власних вражень від екскурсії, використовуючи мовні засоби спілкування.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота до складання твору

– Доберіть епітети до слова осінь. (Золота, чарівна, чаклунка)

– Доберіть антоніми до прикметників, що характеризують осінь.

Сумна – … (весела)

Тривожна – … (спокійна)

Буденна – … (святкова, урочиста)

Тепла – … (холодна)

– За якими деревами ви спостерігали в парку?

2. Створення словникової скарбнички

Пожовкле

Шелестить

Тривожно

Червоне

Тремтить

Урочисто

Зелені

Стоять

Непокірно

Кремезні

Танцюють

Весело

Жовте

Опадають

Замріяно

Золоті

Торкнулася

Непомітно

Багряні

Красуються

По-особливому

Металевий

Дзвенить

Безшумно

Пишні

Пливуть

Хороше

Суха

Шумить

Казково

3. Робота в парах

– Опишіть свою рослину, використовуючи найвлучніші слова та вирази.

А щоб легше було це зробити, використайте словникову скарбничку.

4. Усна побудова розповіді

5. Фізкультхвилинка

Осінній дощик крапотить,

Листок від холоду тремтить.

Краплина вдарила важка

І відірвала геть листка.

І закружлявся він в падінні.

Оглянув барви всі осінні,

Над ставом трішки покружляв –

Де впасти, місце вибирав.

Та часу мало мав листок,

То й ліг в травичку під дубок.

Лежать там буде до весни

І бачити солодкі сни.

6. Запис розповідей у зошитах

7. Зачитування написаних творів

8. Виправлення типових мовних помилок

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчилися на цьому уроці?

– Як слід поводитися під час екскурсії? Чому?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ НА ОСНОВІ ВРАЖЕНЬ ВІД ЕКСКУРСИ “КРАСА ОСІННЬОГО ПАРКУ”