УТВОРЕННЯ СЕЧІ – ВИДІЛЕННЯ – ЛЮДИНАБіологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ВИДІЛЕННЯ

УТВОРЕННЯ СЕЧІ

У нирках сеча утворюється з плазми крові, яка надходить до них. Процес сечоутворення поділяється на два етапи: утворення первинної та вторинної (кінцевої) сечі.

Плазма крові під високим тиском профільтровується через стінки капілярів у ниркову капсулу. Стінки капілярів і ниркової капсули не пропускають клітин крові і великих молекул білків, зате через них проходять деякі речовини, розчинені у плазмі крові. Первинна сеча – це рідина, що утворилася в

порожнині ниркової капсули.

З ниркової капсули первинна сеча надходить до ниркового канальця, тонкі стінки якого вбирають з неї воду і деякі розчинені у ній речовини, потрібні організму, і виділяють у неї шкідливі речовини. Необхідні організму речовини повертаються у кров через сітку капілярів, які обплітають нирковий канадець, а продукти кінцевого розпаду або непотрібні сполуки утворюють вторинну сечу.

Утворена сеча стікає до ниркової миски, а з неї сечоводами періодично (окремими порціями) надходить до сечового міхура.

У сечовому міхурі продовжується всмоктування води в кров. Коли міхур наповниться

до певного об’єму, відбувається подразнення рецепторів стінки сечового міхура, що викликає рефлекторне скорочення його м’язів і розслаблення

М’язових потовщень, яке призводить до спорожнення сечового міхура, тобто до сечовиділення. Центр сечовиділення знаходиться у спинному мозку і контролюється нейронами головного мозку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Підліткові компанії.
Ви зараз читаєте: УТВОРЕННЯ СЕЧІ – ВИДІЛЕННЯ – ЛЮДИНА