УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК

Мета: розвивати творчі здібності учнів, кмітливість, спостережливість, увагу, пам’ять, мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

– Сьогодні у нас підсумковий урок за рік. Ми проведемо математичну вікторину. Ви маєте об’єднатися у дві команди, обрати капітана і придумати назву команді. Оцінювати ваші знання буде жюрі, за правильну відповідь ви отримаєте 1 очко, за неправильну – 0.

Переможе команда, яка набере найбільшу кількість балів.

III. ПРОВЕДЕННЯ

ВІКТОРИНИ

1. Загадки

1-ша команда

1) Стоїть дуб, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гнізда, а в кожному гнізді по 7 яєць і кожне яйце має ім’я. (Рік, місяць, тиждень)

2) На початку року товстий, цілий рік худне, а на кінець року зовсім схуд. (Календар)

2-га команда

1) У книжці 6 сторінок простих, а сьома золота. (Дні тижня)

2) 12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці)

2. Ребуси

1-ша команда

2-га команда

7я (сім’я)

С3ж (стриж)

100вп (стовп)

Р1а(Родина)

Пі2л (підвал)

3буна

(трибуна)

С3жка (стрижка)

Ак3са (актриса)

7янин (сім’янин)

Смор1а (смородина)

3. Естафета

1-ша команда

2-га команда

27 + 50

(77)

36 + 40

(76)

18 + 3 • 5

(33)

15 + 5 • 5

(40)

34 + 28

(62)

26 + 54

(80)

2 • 2 + 3

(7)

3 • 4 + 2

(14)

99 – 72

(27)

88 – 52

(36)

25 – 27 : 3

(16)

4 • 5 + 46

(66)

2 • 5 + 37

(47)

26 + 18

(44)

36 + (24 – 6)

(54)

24 – (11 – 2)

(15)

4. Замініть загальною назвою

1-ша команда

Кілометр, метр, дециметр, сантиметр, міліметр. (Одиниці довжини)

2-га команда

Рік, місяць, доба, хвилина, година. (Одиниці часу)

5. Поміркуйте!

1-ша команда

Як розставити 5 стільців так, щоб біля кожної з чотирьох стін стояло по 2 стільці?

2-га команда

Як розставити 6 стільців так, щоб біля кожної стояло по 2 стільці?

6. Розв’яжіть задачу

1-ша команда

Яка маса барана? (На одній шальці терезів стоїть великий баран, а на другій – один баран масою 19 кг, другий – масою 16 кг і гиря 10 кг. Шальки урівноважені.)

2-га команда

Від дуба до сосни, відстань між якими 62 м, йшов їжак, а назустріч – Заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18 м, а Заєць – 43 м? (Заєць був далі від дуба на 1 м.)

7. Завдання для капітанів команд

Яке число наступне?

1-ша команда: 31; 25; 19; 13; [ ] (7)

2-га команда: 10; 22; 34; 46; [ ] (58)

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Гра “Квіточка-семиквіточка”

На дошці на різнокольорових пелюстках записані приклади, зі зворотного боку зображена буква.

УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК

– Відірвіть пелюстку квіточки-семиквіточки, розв’яжіть приклад, розташуйте пелюстки так, щоб відповіді були у порядку зростання, – і дізнайтеся, що люди мають дарувати одне одному.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК